Ana sayfa » Siyaset » AKP’Lİ VEKİL DALGA GEÇER GİBİ KONUŞTU; “AKARYAKIT’TA ÇOK ARTIŞ YOK…”

AKP’Lİ VEKİL DALGA GEÇER GİBİ KONUŞTU; “AKARYAKIT’TA ÇOK ARTIŞ YOK…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akaryakıt zamlarına ilişkin konuşan Özkaya, benzine yapılan zammın düşük olduğunu öne sürdü.

Özkaya, ”Akaryakıtta elimizi vicdanımıza koyarsak çok artış yok arkadaşlar. Geçen yıl bir varil petrol 40 dolardı şu anda 84 dolar. Yüzde 100’ün üzerinde bir artış var. Yüzde 30 civarında da petrol arttı.

Geçen yıl 6.80 olan mazot şu anda 8.30. Yüzde 24-25 oranında artış var. Doğalgaz ile yüzde 160 oranında artan akaryakıtın yüzde 25 artmasının sebebi 50 milyara yakın ÖTV’yi biz devlet olarak almıyoruz. Sırf çiftçi üretsin, kamyoncu çalışsın diye. Tarım ürünleri yüzde 100’e yakın arttı. Mazot yüzde 100 artmadı yüzde 25 arttı. Gübrede vatandaş haklı” diye konuştu.

“YILIN SONUNDA ARTI VE EKSİLERE BAKACAĞIZ..”

Artan et fiyatlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Özkaya, “Et fiyatlarında kesim 52 liraya çıkmış. 2,5 liraya arpa alıyoruz 1,90’a besicimize arpa veriyoruz. Besici üretebilesin destek olsun diye. Bu desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz.

Size gittiğinizde mazot kaç para oldu, gübre kaç para oldu söyleyenler olursa, dün bana da çok söyleyenler oldu. Bunların hepsini biliyoruz. Yılın sonunda artı ve eksilere bakacağız artı kısımlar fazla olacak bunu bilin. Bunu özellikle vurguluyoruz” şeklinde konuştu.

“ASGARİ ÜCRETLİ VE DİĞERLERİNE İLAVE DESTEKLER VERİLECEK..”

Mevcut ekonomik durumdan en çok etkilenen asgari ücretli ve alt gelir grubundaki vatandaşlara sosyal yardım yapılacağını da belirten AKP’li Ali Özkaya, “Bu süreçten en fazla etkileneler asgari ücretliler, emekliler, alt gelir grupları, sosyal yardım alanlara ilave destekler vereceğiz.

Bu yıl yüzde 6’yı geçiyor sosyal yardım bütçemiz. Bu demektir ki 100 Milyar’ı geçecek demek. Asgari ücretlilere ve diğerlerine ilave destekler verilecek. Allah’ın izniyle AK Parti varsa, Recep Tayyip Erdoğan varsa bu sorunlar çözülecektir” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta 72 kuruş zam gelen benzine hafta ortasında 25 kuruş indirim gelmişti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com