Ana sayfa » Güncel » İSTANBUL’LULARIN GÖZÜ-KULAĞI BU TOPLANTI DA…

İSTANBUL’LULARIN GÖZÜ-KULAĞI BU TOPLANTI DA…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni taksi önerisinin görüşüldüğü UKOME, toplantısı başladı. 

Toplantıda Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, “2019 yılında 100 bin şikâyet almışız Beyaz Masa verilerine baktığımızda. Bu yıl içerisinde de yaklaşık 50 bin civarında taksiyle ilgili şikâyet almaya devam ediyoruz. 1990 yılından beri İstanbul’da taksi sayısı sabit kalmış, nüfus ve turist sayısı arttı.” dedi.

Cihan şunları söyledi:

“Kamu elinde kalacak bu plakalar. Bunun neresi bu kadar korkulacak bir şey anlamadım gerçekten. İstanbullunun elinde kalacak 5 bin plakadan bahsediyoruz. Mevcut 17 bin 395 taksiyi işletmek, onları almak gibi bir derdimiz yok.

Şoför maaşı artık sabit olacak. Aylık olarak artık şoförün ne kadar yolcu alıp almadığından bağımsız olarak… 30 gün esasına göre SGK ödemeleri yapılacak.”

”HALKA BİZİ DÜŞMAN ETTİNİZ..”

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Yerel seçimlerden önce verilen vaatlerden hangisi tutuldu? Birlikte karar alma imkânı hiç verilmedi. İBB bir ulaşım çalıştayı yaptı. 17 maddelik bir bildiri açıkladı. Ama bu bildiri sonucunda hiçbir adım atılmadı. İBB bol bol PR yaptırdı. Sürekli para harcanarak billboardlarda, ulusal basında, yandaş medyada sürekli PR yapılıp taksi kötüdür diyerek algı yapıldı, halkla bizi düşman ettiniz, bunu başardınız sizi tebrik ediyorum. Bu çalışmayı teknolojiye harcasaydınız biz burada bunları konuşmayacaktık. Seçimde sayın Başkanımız Ekrem Bey’in ulaşım danışmanı Dr. Taylan Engin Hocamız ayrıldı.” ifadesini kullandı.

Aksu şunları kaydetti:

“Toplu taşımada sorun var, vatandaşlar o yüzden taksiye yöneliyor. Taksici esnafımız 30 yıldır böyle bir zulüm görmedi..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com