Ana sayfa » Güncel » CHP’Lİ CANBAZ’DAN KOŞTU’YA, SERT MİLLET BAHÇESİ YANITI..

CHP’Lİ CANBAZ’DAN KOŞTU’YA, SERT MİLLET BAHÇESİ YANITI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

 KUZEYEGEHABER-Bergama’da yapılmak istenen ve uzun süredir İzmir siyasetinde polemiğe neden olan Millet Bahçesi projesi hakkında İktidara yakın Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde vatandaşların ve esnafın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Millet Bahçesi’nin imar planlarını yargıya taşımasını eleştiren bir haber yer aldı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu da belediyenin resmi hesabından söz konusu haberi alıntılayarak “Çekin elinizi Bergama’nın üzerinden. Yatırımları engelleme girişiminiz kadim şehir Bergama’yı bir 10 yıl daha mı geride bıraksın” sözleriyle Büyükşehir ve Tunç Soyer’e tepki gösterdi.

Koştu’ya cevap CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz’dan geldi. Canbaz yaptığı açıklamada;

‘Bergama Belediyesi’nden halkımızın kurtulmasına az bir zaman kalmıştır’ diyen Canbaz, “Millet Bahçesi projesi bir an önce esnafın yararına olacak şekilde düzenlenmeli, yatıp yuvarlanacak, kek yenilecek projeler yerine istihdama yönelik projeler geliştirilmeli, şayet proje üretecek gücünüz yok ise partimizin daha önce önermiş olduğu projelerden yararlanmalıdır.’’ dedi..

019 Yerel seçimlerinde az oy farkla Bergama Belediye yönetimini devralan Cumhur İttifakı ve onun AKP’li Belediye Başkanı Hakan KOŞTU geçtiğimiz günlerde talihsiz açıklamalarına bir yenisini daha eklemiştir.

Yol yapma- park yapma vaatleriyle yönetime gelip, borç bahanesiyle Bergama’lının ata miraslarını gözden çıkarıp, devredip, satmaya kalkıp, her sözde icraatında esnafı, çiftçiyi, işçiyi, dar gelirliyi mağdur etmekte bir sakınca görmeyen iktidarın Bergama’daki Belediye Başkanı ve yönetiminden halkımızın kurtulmasına az bir zaman kalmıştır. Bir sonraki yerel seçimlerde halkımız tekrar CHP iktidarıyla buluşacak, bu günleri hatırlamak bile istemeyecektir. O günler gelinceye kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Bergama halkının bizlere verdiği muhalefet yetkisiyle vatandaşın yararına olan her projeye destek, yandaşın yararına, Bergamalının zararına olan her projeye de karşı durmaya, yol göstermeye devam edeceğiz.

Bütünşehir Yasası uygulanmaya başladığından bu yana vatandaşımız İzmir Büyükşehir Belediyemizin ilçemiz Bergama’ya yaptığı yatırım ve hizmetleri gayet iyi bilmekte, takdir etmektedir. Yerelde İzmir Büyükşehir Belediyemize olan güven – memnuniyet; Bergama Belediyesi’nin AKP’li Başkan ve yönetimine olan güven – memnuniyetten çok çok daha fazladır. Kaldı ki bu talihsiz açıklama ile Sayın KOŞTU hizmeti getiren, yatırımlarında hız kesmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni “Bergama’nın üzerinden elini çekmeye davet etmiştir.”

Canbaz’ın açıklamasının tamamı şöyle;

‘YATIP YUVARLANACAK PROJELER YERİNE…’

Kadim sehir Bergamamız böyle bir yönetimi hak etmemekte, vatandaşımız Bergama’yı- Bergama’daki esnafı mağdur eden, istihdam sağlamayan , adeta esnafın, şehrin kalbine hançer gibi saplanan bu projeyi bu haliyle istememektedir.

Bergama 10 yıl geriye gitmemiş, fakat 2019 yerel seçimlerinden bu yana adeta tüm varlıklarını kaybedecek duruma gelmiştir.

Hali hazırda büyük bölümü tamamlanmış Çamlıpark’ı bile bitiremeyen, park bahçelerin temizliğini bile beceremeyen, hizmet yerine ortağını kızdırmak pahasına Bergama’daki bürokratların yer değişimleriyle daha çok meşgul olan Sayın Bergama Belediye Başkanı’na sesleniyoruz:

“Millet Bahçesi projesi bir an önce esnafın yararına olacak şekilde düzenlenmeli, yatıp yuvarlanacak, kek yenilecek projeler yerine istihdama yönelik projeler geliştirilmeli, şayet proje üretecek gücünüz yok ise partimizin daha önce önermiş olduğu projelerden yararlanmalıdır.

Arkasında sözde iktidar gücü olan sizler; vaat ettiğiniz yol-park yapımını bile çiftçinin tarlasını satarak yapmayı planlarken, İzmir Büyükşehir Belediyemiz arkasında iktidar desteği yokken ayrım yapmadan hizmete , yatırıma devam etmektedir.

Kısacası Bergama’yı uçuracağını söyleyerek belediye yönetimini alan Cumhur İttifakı ve onun AKP’li Belediye Başkanı göreve geldiğinden bu yana hayal kırıklığı yaratmış, deyim yerindeyse dağ fare doğurmuştur.

Halkımız hakettiği hizmete ve daha fazla yatırıma ilk yerel seçimlerde CHP iktidarıyla kavuşacaktır. ‘Siz bir de bizi iktidarken görün “

Kamuoyuna saygılarımızla.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com