Ana sayfa » Güncel » ELİF ÇAKIR BAŞINI AÇTI, KABATAŞ YALANI İTİRAF EDİLDİ!…

ELİF ÇAKIR BAŞINI AÇTI, KABATAŞ YALANI İTİRAF EDİLDİ!…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Yandaş Yeni Akit, başörtüsünü çıkaran Elif Çakır’ın haberini duyururken Kabataş hikayesinin de yalan olduğunu kabul etti.

Yeni Akit hazırladığı haberde, Kabataş’ın provakasyon olduğunu söyledi ve “Gezi kalkışması sırasında “Kabataş’ta başörtülü genç kadına 70 üzeri çıplak magandanın saldırdığını hatta üzerine bevlettiğini” iddia ederek provokasyona girişen Karar yazarı Elif Çakır’ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti.

Kabataş olayının ardından Çakır’ın başörtüsünün de yalan olduğu ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Kabataş yalanını savunan Akit yazarı Kenan Alpay 05 Mart 2015 tarihinde “Diliniz KABA, Vicdanınız TAŞ” başlıklı bir yazı kaleme almış; “Şunu iyi bilin: Bir asra yakın zamandır inancını, duygularını, kişiliğini, tercihlerini kamusal alan adına taciz ettiğiniz milyonlarca insanın vebalinden ‘Kabataş yalanmış’ ezberleriyle kurtulmak hiç mümkün değil.

Be hey şaşkınlar! Kabataş’ın görüntüsü yoktu da yakıp yıktığınız araçların, iş yerlerinin, durakların da mı görüntüsü yoktu? Kabataş hadisesi kurgusaldı da yıllar boyunca üniversite kapılarının önünde, devlet dairelerinin kapılarında tesettürleri yüzünden ezdiğiniz, itip kaktığınız milyonlarca kadın da mı kurgusaldı? ” ifadelerini kullanmış ve Kabataş yalanını savunmaya devam etmişti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com