Ana sayfa » Güncel » “ÖLDÜRÜLDÜĞÜMÜZ BU DÜZENİN YIKILMASINDAN BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTIR..”

“ÖLDÜRÜLDÜĞÜMÜZ BU DÜZENİN YIKILMASINDAN BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTIR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’in Seferihisar ilçesinde bir fırında çalışan, bir çocuk annesi 27 yaşındaki Hatun Güneş, ayrıldığı erkek arkadaşı olduğu öne sürülen Yusuf Kaçar tarafından dün pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.

Seferihisar Kadın Dayanışma Komitesi üyesi kadınlar bugün Hatun Güneş’in katledildiği yerde bir protesto eylemi yaptı.

Seferihisar Kadın Dayanışma Komitesi ve Akarcalılar Derneği’nin çağrıcısı olduğu eyleme; aralarında ÇYDD, Eğitim-İş, Alevi Kültür Derneği’nin de olduğu çok sayıda dernek, sendika ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

“ÖLDÜRÜLDÜĞÜMÜZ BU DÜZENİN YIKILMASINDAN BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTIR..”

Eylemde Seferihisar Kadın Dayanışma Komitesi adına söz alan Duygu Benzer şöyle konuştu:

“Seferihisar’da bir fırında çalışan Hatun Güneş çocuğuyla birlikte yaşamak için mücadele eden yüzlerce kadından biriydi. Bizler Seferihisar Kadın Dayanışma Komitesi olarak komşularımızın, arkadaşlarımızın, çalıştığı fırından her gün ekmek aldığımız tanıdıklarımızın aramızdan kayıp gitmelerine seyirci kalmayacağız.

Gericilikten beslenen bu düzenin kadınlara düşman olduğunu her fırsatta söylemeye devam edeceğiz. Düzenin devamını gericiliğe sararak sağlamaya çalışan bu çürümüş zihniyet bu sayede kadınlara saldırıyı, şiddeti ve cinayetleri de meşru kılmaktadır.

Biliyoruz ki sömürü üzerine kurulu bu düzen devam ettiği müddetçe her geçen gün katmerlenerek artan kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin son bulma olasılığı yoktur.

Biz kadınlar için her geçen gün daha fazla sömürüldüğümüz, şiddete maruz kaldığımız, öldürüldüğümüz bu düzenin yıkılmasından başka çare kalmamıştır..”

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com