Ana sayfa » Siyaset » “FETÖ İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK” DEDİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİ, DAHA DA GÜÇLENEREK GERİ DÖNDÜ..

“FETÖ İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK” DEDİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİ, DAHA DA GÜÇLENEREK GERİ DÖNDÜ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Kamuoyu Mahir Ünal’ın başında bulunduğu AKP’nin Tanıtım ve Medya oluşumunda görev alan Emre Cemil Ayvalı ismini bir televizyon programındaki şu sözlerle tanıdı:

“İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık.”

Ayvalı, açık açık AKP’nin FETÖ ile işbirliği yaptığını söyleyince ortalık karışmıştı. Özellikle muhalefet cephesinden büyük tepki toplayan sözler sonrası Ayvalı istifa ettirilmişti.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden Selman Öğüt ve Fatih Tezcan “kendi gençlerimize niye sahip çıkmıyoruz” diye bu karara tepki göstermişti.

Gelinen süreçte Ayvalı, 24 Mart’ta yapılan AKP 7’inci Olağan Kongre’de yedek MKYK üyesi olarak partisine geri döndü.

Bugün ise Erdoğan’ın atama kararıyla eskisinden daha güçlü bir koltuğa getirildi. Ayvalı artık AKP’nin Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Böylelikle FETÖ ile mücadele ettiğini söyleyen AKP’de, FETÖ ile işbirliğini övünerek anlatan bir isim daha koltuk sahibi oldu..

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com