Ana sayfa » Güncel » YAVUZYILMAZ; “BU GÖRÜNTÜ ‘DUBLE YOLLAR YAPIYORUZ’ DİYEN AK PARTİ’NİN YÜZÜNÜ KIZARTMALIDIR..”

YAVUZYILMAZ; “BU GÖRÜNTÜ ‘DUBLE YOLLAR YAPIYORUZ’ DİYEN AK PARTİ’NİN YÜZÜNÜ KIZARTMALIDIR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Düzce ile Zonguldak arasında ulaşımı sağlayan D-655 Karayolu Çiçekpınar mevkiinde dün gece heyelan meydana geldi. O saatte araç trafiğinin olmaması olası bir faciayı önledi.

Yolun Düzce istikametinde 85 metrelik bir bölüm çöktü. Heyelan nedeniyle karayolu, çift yönlü trafiğe kapatıldı. Bölgede meydana gelen aşırı ağış sonucu ilk önce yolda çatlak meydana geldi. Ardından ise yağışında devam etmesi ile birlikte gece saatlerinde Akçakoca’dan Düzce istikametine yol tamamen çöktü.

Heyelanın korkutucu boyutu ise gün ağırınca daha da ortaya çıktı. Jandarma ekipleri Şifalı Su mevkii ile Akçakoca Sapak mevkiinde yolu keserek araçların geçişine izin vermedi. İstanbul istikametine gidecek araçlar Sakarya- Kocaali yönüne, Ankara istikametine gidecek araçlar ise Zonguldak- Ereğli yoluna yönlendirildi.

HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI!..

Yolda oluşan hasarın boyutu, gün ağarınca ortaya çıktı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden gönderilen teknik heyet, 85 metrelik bir bölümde tamamen çöken yolda inceleme yapıyor. Ekipler, bağlantının sağlanması için alternatif yol oluşturmak için çalışmalara başladı. Bu arada çökmenin yaşandığı bölüm, dron ile havadan görüntülendi. Düzce yerel basınından alınan bilgiye göre; bu yol da sık sık çökmeler yaşanıyor, yama çalışmaları yapılıyor ancak yeterli olmuyor.

O YOLU KİM İNŞA ETTİ?..

85 metrelik göçüğün olduğu ve facianın atlatıldığı yol, Limak Holding tarafından inşa edildi. Limak Holding’in patronu ise, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir.

Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı şu an Nihat Özdemir’in kızı Ebru Özdemir yapıyor. Limak Holding, AKP döneminde devletten aldığı ihalelerle sık sık gündeme geliyor. Öyle ki dünyada devletten en fazla ihale alan firmalar arasında Limak Holding 2’nci sırada yer alıyor.

Dün gece 85 metresi çöken ve yolun büyük bölümünde çatlakların olduğu Düzce-Akçakoca-Karadeniz Ereğli Yolu da Limak Holding tarafından inşa edildi.

Şirketin resmi internet sitesinde, “tamamlanmış projeler” başlığı altında da yola ilişkin bilgiler yer alıyor.

İşte Limak Holding’in resmi internet sitesindeki o bilgilendirme:

“BU GÖRÜNTÜ ‘DUBLE YOLLAR YAPIYORUZ’ DİYEN AK PARTİ’NİN YÜZÜNÜ KIZARTMALIDIR”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çöküntünün olduğu bölgeye giderek yerinde inceleme yaptı. Yavuzyılmaz, “Buraya adeta bir meteor düşmüş gibi. Karayolu çökmüş vaziyette. İnanılmaz bir görüntü, büyük bir felaket” dedi.

Yavuzyılmaz, çökmenin “dolgu malzemesinin yanlış seçildiğinin ve yolun nasıl yanlış yapıldığını” gösterdiğini kaydederek, “Düzgün ve bilimsel zemin etüdünün yapılmadığının ispatı karşımızda duruyor. Bir can kaybının yaşanmaması büyük şans. Buradan araçlar geçiyor olabilirdi. Can kaybıyla birlikte daha büyük bir facia yaşanabilirdi” diye konuştu.

Yavuzyılmaz, karayolunun altından dere geçtiğini vurgulayarak, “Dere ve yeraltı kaynakları dolgunun içine sızıyor ve kotu yükseltilen bu yolda, dolgunun karayolunun altında boşaltılmasına neden oluyor. Bu yolun yapımındaki affedilemez büyük hata” diye ekledi.

‘AK PARTİ’NİN YÜZÜNÜ KIZARTMALIDIR’

Yolda viyadükle geçiş sağlanması gerektiğini belirten Yavuzyılmaz, yolun dolguyla yapılması nedeniyle çökmenin yaşandığını söyleyerek, “Karayolu bütünüyle durdu. Bundan sonraki süreçte köy yollarıyla bağlantı kurulacak. Bu nedenle o yolların da bir an önce iyileştirilmesi gerekli. Şu andaki görüntü ‘Duble yollar yapıyoruz’ diyen AK Partinin yüzünü kızartmalıdır” dedi.

İşte o açıklamalar:

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com