Ana sayfa » Güncel » ÇAMLI; “İZMİR ALARM VERİYOR, EK PANDEMİ SERVİSLERİ AÇILACAK..”

ÇAMLI; “İZMİR ALARM VERİYOR, EK PANDEMİ SERVİSLERİ AÇILACAK..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir alarm veriyor. Sağlık Bakanlığı’nın son risk haritasında kentin daha önceki haftalarda turuncu olan rengi kırmızıya döndü. Son bir haftada pozitif vaka sayısı yüzde 42 arttı, hastaneler tamamen doldu.

Birgün’den Berkay Sağol’un haberine göre; İzmir Tabip Odası Başkanı Lüfti Çamlı, kentte son dört haftada vaka sayılarında yüzde 160 oranında bir artışın yaşandığını söyledi.

Sağlık sisteminin artık bu artışı kaldıramadığını belirten Lütfi Çamlı “İzmir’deki hastaneler şu anda tamamen dolmuş durumda. Özellikle hafta başından beri gerek pandemi servislerinin, gerek yoğun bakım yataklarının tamamına yakını dolmuş durumda. Polikliniklere başvurularda da ciddi bir artış var ve filyasyon ekipleri vakalara yetişmekte güçlük çekiyorlar” dedi.

Çamlı virüse yakalanan gençlerin ve çocukların sayısında da dikkat çekici bir artış yaşandığını kaydetti. Aşı olanların içinde hastalığı ağır geçirmeseler de Covid-19’a yakalananların olduğunu söyleyen Çamlı “Aşı olan kişilerin de rehavete kapılmadan maske ve fiziksel mesafe kurallarına katı bir şekilde uymaları önemli” diye konuştu.

“EK PANDEMİ SERVİSLERİ AÇILACAK..”

Şu anda gelinen noktada bazı hastanelerde ek pandemi servislerinin açılmasının planlandığını aktaran Çamlı “Vaka artışını durdurmak için acilen tedbirler alınmazsa ve vaka sayıları azaltılamazsa sağlık sisteminin bu talebi karşılayabilmesi mümkün gözükmüyor” ifadelerini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com