Ana sayfa » Yerel » Çanakkale Şehitleri Aliağa’da Anılacak..

Çanakkale Şehitleri Aliağa’da Anılacak..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum


İzmir’in Aliağa ilçesinde “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü” dolayısıyla anma programı düzenlenecek.

Aliağa Kaymakamlığı tarafından organize edilecek program, 18 Mart 2021 Perşembe günü saat 10.00’da Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına sunumuyla başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesiyle son bulacak. Saat 10.30’da Aliağa Kabristanlığındaki şehitlik ziyaret edilecek.

Tören programının ardından saat 11.00’de Şehit Murat Coşkun Ortaokulu ile Fen Bilimleri Okulları işbirliğiyle Fen Bilimleri Konferans Salonunda anma programı düzenlenecek. Programdan önce katılımcılara fotoğraf sergisi ve enstrümantal müzik gösterimi sunulacak.   

Fen Bilimleri Konferans Salonundaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile günün önemini belirten konuşmalarla başlayacak. Ardından “Şehitlere Saygı” temalı slayt gösterisi ile öğrencilerin hazırlamış olduğu “Çanakkale Şehitlerine Şiir ve Çanakkale Türküsü”nün gösterimi yapılacak. Anma programı, “Bu Vatan Kimin” adlı şiirin video sunumu ve “Çanakkale Savaşı – Gölge Oyunu”nun gösterimiyle son bulacak..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com