Ana sayfa » Yerel » Aliağa’da Kovid-19 Denetimleri Hafta Boyunca Sürecek..

Aliağa’da Kovid-19 Denetimleri Hafta Boyunca Sürecek..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı ‘Haftalık Tematik Denetimler’ konulu genelge kapsamında İzmir’in Aliağa ilçesinde Kovid-19 denetimleri gerçekleştiriliyor.

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın katıldığı Kovid-19 denetimlerine Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ile emniyet, zabıta ve ilçe tarım müdürlüğüne bağlı ekipler de eşlik ediyor.

İŞLETME SAHİPLERİNE KURALLAR HATIRLATILDI..

Genelge gereği ilk olarak Aliağa genelinde faaliyet gösteren restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerlere denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde işletme sahiplerine yüzde 50 kapasite ile hizmet verilmesi, maskesiz müşteri kabul edilmemesi, masalar arasında bulunan sosyal mesafenin 1,5 metre olması, müşterilerin HES Kodu ile kabul edilmesi, ‘Kapasite Sınırlaması Sonrası Oturma Düzeni’ planının müşterilerin görebileceği şekilde asılması gerekliliği konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Kovid-19 denetimlerinin sıklaştırılacağını belirten Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, kurallara uyma konusunda Aliağa’nın örnek bir kent olduğunu söyledi.

‘Haftalık Tematik Denetimler’ genelgesi gereği hafta boyunca gerçekleştirilecek denetimlerin takvimi şöyle;

7 Mart Pazar: Otel ve konaklama tesisleri, kayak otelleri ve tesisleri,

8 Mart Pazartesi: Şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerler,

9 Mart Salı: Berberler/kuaförler/ güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar, masaj salonları,

10 Mart Çarşamba: İnternet kafeler/salonları, düğün ve/veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar, ganyan, iddaa ve milli piyango bayileri,

11 Mart Perşembe: Cadde, sokak meydan gibi yerlerde maske denetimi, halı sahalar/spor tesisleri ile cami ve mescitler,

12 Mart Cuma: AVM’ler, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler kurulma/faaliyette bulunma süresi yöreden yöreye farklılık gösteren pazaryeri/semt pazarı, sosyete pazarı gibi yerlerin kurulu olduğu/faaliyette bulunduğu günlerde denetlenmesi sağlanacak..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com