Ana sayfa » Siyaset » DERVİŞOĞLU; “LAFA GELDİ Mİ MÜSLÜMAN TÜRK’ÜM..”

DERVİŞOĞLU; “LAFA GELDİ Mİ MÜSLÜMAN TÜRK’ÜM..”

Yazar: Erdinç Şahin
1 yorum

KUZEYEGEHABER-Meclis genel kurulunda konuşan İYİ Parti Gurup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bugünkü ülke sınırlarının kabul edilmesinin 101’inci yılını kutlayarak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ana hatlarını belirlediği ve Sivas Kongresi’nde belirlenen ilkeler, İstanbul’da son Millet Meclisi, Meclis-i Mebusan tarafından 28 Ocak 2020’de “Misakımillî” yani “Ulusal Ant” olarak kabul edilmiştir.

Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti toprakları dışında kalıp Misakımillî sınırları içerisinde yer alan kültür, din, dil ve soybağımız bulunan bütün kardeşlerimizi hasretle, muhabbetle kucaklıyor, bağrımıza basıyoruz” dedi.

“ALÇAK BİR ASİMİLASYON VAR..”

Çin’de yaşayan Uygur Türklerinin kendilerine yapılan baskıları duyurmak için dünyaya yaptığı çağrıyı dile getiren Dervişoğlu, Uygurların baskıyla asimile edildiğini belirterek, “Son iki yıla aşkın sürede, resmî rakamlara göre 1 milyondan fazla Uygur Türkü “terbiye kampları” adı altında hapse atılmıştır. “Kardeş aile projesi” adı altında erkekleri hapse atılan Uygur Türkü kardeşlerimizin evlerine Çinli erkekler yerleştirilerek alçak bir asimilasyon süreci başlatılmıştır.

Doğu Türkistan’la dışarıdan irtibat kurmak, telefonla görüşmek artık imkânsız hâle gelmiştir. Doğu Türkistan’da hiç kimsenin can ve mal güvenliği bulunmamaktadır. Uygur Türkleri, Çin’deki kayıp aile üyelerinin akıbetinden kaygılanmaya devam etmektedir. Çok sayıda Uygur Türkü gözaltı kamplarında kaybettikleri aile üyelerinin nerede bulunduğunu hâlâ bilmediklerini söylemektedir” sözleriyle tepki gösterdi.

“ÖCALANI KESMEYEN TRT NURSİMAN’I KESTİ..”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Uygur Türklerine uygulanan zulmü kamuoyuyla paylaştığını, parti gurup toplantısında kürsüye üç yıldır ailesinden haber alamayan Uygur Türk’ü genç Nursiman Abdurraşid’i çıkarttığı an canlı yayından çıkan TRT’ye tepki gösteren Dervişoğlu, “Gurup toplantısını canlı veren ve yayında olan Türkiye Büyük Millet Meclisi televizyonu yayını kesmiştir.

Oysa ki TRT terörist başının kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan’la yapılan röportajı kesintisiz yayınlamıştı. PKK’lı bir teröriste sağlanan imtiyaz göz yaşları içerisinde ailesinden haber alamadığını anlatan Doğu Türkistanlı genç bir kızımızdan esirgenmiştir” sözleriyle meclis yönetimini sert bir dille eleştirdi.

LAFA GELDİ Mİ MÜSLÜMAN TÜRK’ÜM!

Çin’in Doğu Türkistanlı Türklere karşı uygulanan zulme Avrupa’dan, Amerika’dan ses gelirken iktidardan çık çıkmadığını belirten Dervişoğlu, “Lafa geldi mi Müslüman Türk’üm derken sesiniz titriyor ama zulüm gören kardeşlerimizi duymuyor, haklarını savunma konusunda ortaya ciddi bir irade koyamıyorsunuz. İnsan hakları ihlallerini sürdüren Çin’e karşı Hükûmet sesini çıkarmamakta, Çin zulmüne karşı uluslararası toplumu harekete geçirme konusunda da son derece pasif kalmaktadır. Çin’in nihai hedefi Doğu Türkistanlıları tamamen yok etmek ve haritadan silmektir” diye konuştu.

“İKTİDAR SUSSA DA BİZ SUSMAYACAĞIZ..”

Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’a sahip çıkmasını, Çin zulmünü durdurulmasını ve Doğu Türkistanlı Türklerin can ve mal güvenliğini temin edecek uluslararası girişimlerde bulunulmasını isteyen Dervişoğlu, “İktidar sussa da biz susmayacağız. “Müslüman Türk’üm.” diye haykıran kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Her gün her yerde her fırsatta duyana duymayana Doğu Türkistan’daki insanlık dramını anlatacağız ve bu işi güncel tutmaya gayret sarf edeceğiz..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com