Ana sayfa » Güncel » POLEN BEBEK, YAŞAMA TUTUNABİLMEK İÇİN YARDIM BEKLİYOR..

POLEN BEBEK, YAŞAMA TUTUNABİLMEK İÇİN YARDIM BEKLİYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Minik Polen Ada Bayar Yardım Bekliyor!

Polen bebek hayatın zorluklarına göğüs gerebilmek için henüz çok küçük; 27 Ağustos 2018 de dünyaya geldi. Gözlerini dünyaya açtı demek isterdik ama henüz 26 haftalıkken prematüre olarak doğdu. Gözlerini açıp dünyaya merhaba demek yapabileceği en zor şeylerden biriydi.

Aslında erken doğum sonrası bir sorun ile karşılaşılmadı. Hastanede kaldığı üçüncü gün, sepsis enfeksiyonunu kaptı. Bu bir hastane enfeksiyonudur.
Bu hastane Polen’e iyi bakamamıştı onu hasta yapmıştı.

O nedenle annesi Serpil Bayar başka bir hastaneye gitti, Polen henüz 27 haftalıktı. Annesinin karnında mutlu mesut güvende kalması gerekirken, o hastane hastane geziyordu.

Yeni hastanesi ona iyi bakıyor gibiydi, bir hafta huzurlu geçti. Ancak 28. Hafta başında Polen kötüleşmeye başladı. Başından çok kötü şeyler geçti. Menenjitli havale geçirdi, beyin kanaması oldu ve bu sırada kalbi durdu. 10 dakika soluksuz kaldıktan sonra kalp atışı alındı ve solunum cihazına bağlandı. İşte bu en ağır yaşam mücadelesinin başıydı.

Beyin hasarı oluşmuştu. Tedavi edilemeyecek bir şey değildi ve Türkiye’ de deneme aşamasında olan mezenkimal kök hücre tedavisi uygulanması gerektiği bildirdiler. Bakanlıktan izin alındı ve 2019 yılının Ocak ayında tedaviye başlandı.

6 doz mezenkimal kök hücre tedavisi olurken 13 ay yoğun bakımda kaldı.

Yoğun bakımdan eve çıkmamız için buradaki cihazları temin eden Alper Türedi oldu ve 2019 yılının Eylül ayında Polen taburcu oldu. Bu cihazlar oksijen konsantratörü, besleme Makinesi, aspirasyon cihazı, Ventilatör yani solunum cihazıydı.

Mezenkimal kök hücre tedavisi bir yıl sürse de değişim olmadı. Çünkü fark ettiler ki mezenkimal değil, fetal kök hücre tedavisi olmalıydı. Ancak ülkemizde böyle bir hizmet yok. Sadece yurtdışında tedavi görülüyor.

Polen’in annesi Serpil Bayar heryere başvurdu ve aylarca uğraştıktan sonra sonunda Amerika merkezli bir klinikten kabul gördüler ve tedavisi için seansları hazırladılar.

Polen için hazırlanan tedavi programı şunları içeriyor;

İlk seans; 20 Şubat’ta çift doz alınmalı.

İkinci seans; Ağustos ayında, çift doz alınmalı.

Üçüncü seans: 2022 yılında şubat ayında, çift doz alınmalı.

Bu çift dozluk 3 seans uygulanmalı, hayati öneme sahipler.

Şimdi bir umutları var. Umudun adı Stemcellofamerica Amerika’daki klinik…

Polen yardımlarınızı bekliyor.

Erken dünyaya geldi, erkenden cennete gitmesin.. Bal polen bebek şimdi instagram hesabından kendine destek olunmasını bekliyor. Biz destek olduk görün beni ne olur demişti. Biz gördük minik bal arısı şimdi sizde umuda giden bebeğe ışık olun..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com