Ana sayfa » Güncel » YANDAŞLIKTA ÇIĞIR AÇTI, KILIÇDAROĞLU’NU ÇÖPÇÜ YAPTI!..

YANDAŞLIKTA ÇIĞIR AÇTI, KILIÇDAROĞLU’NU ÇÖPÇÜ YAPTI!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Yandaş gazete Takvim, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu çöpçü gibi göstererek küçük düşürmeye çalıştı. Çöpçülük mesleğini bir aşağılama aracı olarak gören gazete, Kılıçdaroğlu’nun halkın yoksulluğuna ilişkin yaptığı açıklamaları da “fakirlik edebiyatı” olarak tanımladı.

Hükümetin kontrolündeki yayın organları artan yoksulluk ve işsizlik karşısında muhalefetin söylemlerine karşılık vermekte zorlanıyor.

Sık sık muhalefeti “elitlikle” suçlayan gazetelerden Takvim, bugünkü manşetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çöpçü kılığına soktu ve “Çöpçüler Kralı” manşetini attı.

Kılıçdaroğlu’nu çöpçü gibi göstererek küçük düşürmeye çalışan Takvim, CHP’nin ülkedeki açlık ve yoksulluk vurgulu siyasetini de “fakirlik edebiyatı” olarak tanımladı. Manşet haberinde “CHP, Türkiye’nin sorunlarına çözüm aramayı bıraktı. Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri ‘Halk çöpten karnını doyuruyor’ diyerek fakirlik edebiyatı yaptı” ifadelerine yer verildi.

Yandaş gazete, Türkiye’de açlık yaşanmadığına, çöpten ekmek topladığı söylenen kişinin ‘aslında hurdacı olduğu’ üzerinden kanıt göstermeye çalıştı.

EMEKLİYLE DE DALGA GEÇMEYE DEVAM..

AKP iktidarını fanatik argümanlarla savunan Takvim, emeklileri kandırmak için verdiği ‘müjde’ haberleriyle tanınıyor.

Takvim gazetesinin ilk sayfada sürmanşetten ‘emekli maaşlarına zam müjdesi’ verme alışkanlığı, 2020 yılında devam etti.

Takvim’in 2018 ve 2019 yıllarında ilk sayfadan verdiği emekli maaşına zam temalı aldatıcı başlıkları daha önce de gündeme gelmişti. Takvim’in 2018 ve 2019 yıllarında sırasıyla 356 ve 357 gün, gerçekle ilgisi olmadığı halde ‘manşetten emeklilere zam müjdesi’ verdiğini tespit edilmişti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com