Ana sayfa » Güncel » “TRUMP DAHİL HİÇ BİR BAŞKAN KRAL DEĞİLDİR!..”

“TRUMP DAHİL HİÇ BİR BAŞKAN KRAL DEĞİLDİR!..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-ABD Kongresi’ne Washington DC’de Trump’ın düzenlediği miting sonrası saldırı düzenlendi. Olayların çatışmaya dönüştüğü Kongre baskınında 4 kişi yaşamını yitirdi.

Kongre, Biden’ın başkanlığı için yürttüğü tescil oylamasına ara verdikten sonra devam kararı aldı. Reuters’ın haberine göre, ABD Kongresi, Seçiciler Kurulu’nun oy dağılımında, Biden’ın 270 oyu geçtiğini duyurdu. Joe Biden’ın ABD’nin resmi olarak başkanlığı tescil edildi.

ABD Kongresi’nin başkanlığını tescillemesinin ardından Biden, ”Trump, Yüksek Mahkeme’de 9 yargıca ihtiyacı olacağını düşünüyordu. Çünkü daha seçim başlamadan seçimin mahkemede biteceğini düşünüyordu ama yargıçlar hukuka ve anayasaya uygun davrandığı için buna çok şaşırdı.

Onlar protestocu değil teröristi. Trump demokrasimize zarar verdi. Bizim demokraside başkan, hiçbir şekilde ‘kral’ değildir. Demokrasimizin 3 eşit ve bağımsız kolu vardır ve Başkan kesinlikle kanunların üzerinde değildir. Hukuk devletiyiz, hukukla yönetiliriz” ifadelerini kullandı..

(CUMHURİYET)

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com