Ana sayfa » Güncel » “TÜRKİYE’NİN AŞI ALAMAMASININ NEDENİ, BERAT ALBAYRAK’IN PARA AKTARMAMASI!..”

“TÜRKİYE’NİN AŞI ALAMAMASININ NEDENİ, BERAT ALBAYRAK’IN PARA AKTARMAMASI!..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-KRT’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman’da gündeme gelen iddia duyanları şaşkına çevirdi. Gazeteci Barış Yarkadaş’a mesaj gönderen bir bürokrat, Türkiye’nin aşı temini için Covax’a girmemesinin sebebinin Berat Albayrak olduğunu söyledi.

Türkiye’ye sadece Sinovac aşısının gelmesini eleştiren İsmail Saymaz, duruma sert tepki gösterdi. Biontech’in Ceo’su Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin Der Spiegel’a kapak olduğunu söyleyen Saymaz, “Biz neden bu aşıları alamıyoruz?” diye sordu.

Gazeteci Barış Yarkadaş, kendisine gelen bir mesajı canlı yayında okuyarak stüdyodakileri şaşkına çevirdi. Yarkadaş “Niye aşıyı alamıyoruz?” diye sorduktan sonra şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığı’ndan bir bürokrat, Türkiye Covax’a neden girmedi diyor. Haziran ve Temmuz ayında Berat Albayrak, Hazine’den para aktarımı yapmayı kabul etmediği için maalesef giremedik. Çünkü üye olan ülkeler cüzi miktarda para yatırıyordu, Berat Albayrak para yatırtmadığı için giremedik diyor.”

Yarkadaş’ın bu mesajı okuması üzerine araya giren Uğur Dündar, “Bu çok önemli, çünkü o dönemde Doları 6,86’da tutabilmek için Türkiye Merkez Bankası’nın 120 milyar doları harcandı.” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com