Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA SEMT PAZARI HİZMETLERİNİ SONLANDIRIYOR..

ALİAĞA SEMT PAZARI HİZMETLERİNİ SONLANDIRIYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi bünyesinde hizmet veren aliagasemtpazari.com, son dönemlerde hayata geçirilen kısıtlamalarda, gıda satışı yapan işletmelerin muaf tutulması, bu sayede vatandaşın gıdaya ulaşmasında sorun yaşanmaması nedeniyle çalışmalarını 30 Aralık 2020 tarihi
itibariyle sonlandırıyor.

Aliağa Belediyesi, 65 yaş üstü, engelliler ve hastalar gibi kısıtlı grupların alışverişlerine Hilal Masa (Alo 153) aracılığı ile destek vermeye devam edecek.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın talimatları ile Nisan ayında kurulan aliagasemtpazari.com, 80 Bin siparişi Aliağalıların adresine ulaştırdı.

Kısıtlamalarda özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile engelli
vatandaşlara hizmet vermek için kurulan aliagasemtpazari.com, yerel üreticiye de destek oldu.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeler ile hafta sonları ve belirli günlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamaya devam ediyor.

Yayımlanan genelgeler gereği market, manav, fırın, kasap, bakkal gibi esnaf ve adrese kadar hizmet veren online alışveriş siteleri gibi gıda satışı yapan işletmeler kısıtlamalardan muaf tutularak hizmete devam ediyor.

Kısıtlamalardan muaf olan Aliağa’da birçok esnaf da kısıtlamalar
süresince hizmet vermeye devam ederken siparişleri kapıya kadar ulaştırıyor. Alınan tedbirlerle vatandaşımızın temel gıda ürünlerine ulaşımında bir sıkıntı yaşanmıyor.

Vatandaşın gıdaya erişimindeki sıkıntıların ortadan kalkmasıyla birlikte aliagasemtpazari.com da hizmetlerini 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle sonlandıracak..

blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com