Ana sayfa » Güncel » BÜYÜKŞEHİR’DEN İZMİR’İN TAKSİLERİ İÇİN AYDA 3.200 LİTRE DEZENFEKTAN DESTEĞİ..

BÜYÜKŞEHİR’DEN İZMİR’İN TAKSİLERİ İÇİN AYDA 3.200 LİTRE DEZENFEKTAN DESTEĞİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’de taksileri koronavirüsten uzak tutmak, güvenli yolculuk ortamı sağlamak amacıyla başlatılan seferberlik aralıksız sürüyor.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın çalışmalarına Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Oda’nın Karabağlar’daki hizmet binası önünde mesai günlerinde taksileri ilaçlıyor. Ayrıca Oda’ya bağlı gezici ekipler de durak durak gezip dezenfeksiyon gerçekleştiriyor.

Günde ortalama 500 olmak üzere İzmir merkezindeki 2 bin 823 taksi her hafta düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Taksilere ve duraklara ayda 3 bin 200 litre dezenfektan uygulanıyor. Salgının başladığı mart ayından bu yana kullanılan toplam dezenfektan ise 30 bin litreyi aştı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, vatandaşların taksileri gönül rahatlığıyla kullanabileceğini bir kez daha hatırlatıyor. Anık, verdikleri destekten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ediyor, “Başkanımız Tunç Soyer’e, Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe’ye, Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran’a ve Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel’e şükranlarımızı sunuyoruz. Hem esnafımız hem de İzmirliler olarak minnettarız” diyor.

Bitene kadar devam..

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Celil Anık, salgın riski sürdükçe mücadelenin de aralıksız devam edeceğini dile getiriyor, “Sokağa çıkma yasağı olan günler de dahil olmak üzere 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti sunduğumuz taksilerimizde pandemi döneminde de güvenli ve sağlıklı yolculuk ortamı sağlayarak örnek oluyoruz” diye konuşuyor” diye konuşuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın ekipleri taksileri uzun süre koruma sağlayan ilaçlarla dezenfekte ediyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com