Ana sayfa » Yerel » Aliağa’da Akülü Sandalye Şarj İstasyonları Hizmete Girdi..

Aliağa’da Akülü Sandalye Şarj İstasyonları Hizmete Girdi..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İzmir’in Aliağa ilçesinde, engelli vatandaşlara yönelik EnGezer Taksi, Engelsiz Kafe, Engelliler Koordinasyon Birimi gibi projeleri hayata geçiren Aliağa Belediyesi, bu kez de ilçede engelli vatandaşlar için önemli bir sorun haline gelen akülü sandalyelerin şarj problemini, farklı noktalarda kurduğu şarj istasyonlarıyla çözüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Demokrasi Meydanı, Atatürk Caddesi ve Aliağa Belediyesi Gençlik Merkezi önünde konumlandırılan şarj istasyonlarında iki akülü sandalye aynı anda şarj edilebilirken öte yandan bu istasyonlarda vatandaşlar, cep telefonlarını da şarj edebiliyor. Vatandaşlar kurulan istasyonlardan hiçbir ücret ödemeden faydalanabiliyor.

Büyük Bir Problem Çözüldü..

Aliağa’nın muhtelif yerlerine kurulan akülü sandalye şarj istasyonlarının önemine değinen Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkan Vekili İbrahim Erdemir, “Aliağa’da akülü sandalye şarjı büyük bir problemdi.  Özellikle uzak noktalardan kent merkezine gelen arkadaşlarımız için şarj büyük bir problem yaratıyordu.

Uzak noktadan gelen arkadaşlarımızın eve dönmesi için tekrar şarj etmesi gerekiyordu. Bu sıkıntımızı Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a ilettik. Sağ olsun Başkanımız çözüm üreterek birçok konuda bizim yanımızda olduğu gibi bu konuda da yanımızda olduğunu gösterdi. Bizim için çok önemli olan bu hizmetten dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Engel Kalktı..

Akülü sandalye kullanan Halit Aydın ise “Aliağa Belediyemizin kurmuş olduğu şarj istasyonları engellilerin eli, ayağı olan akülü araçlarının şarjı bittiği zaman yolda kalmaması sağlanmış oldu. Yani engel kalkmış oldu. Engelliler adına bu hizmetlerinden dolayı Aliağa Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı..

blank
blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com