Ana sayfa » Güncel » FIRTINA FOÇA’DA TEKNELERİ BATIRDI!..

FIRTINA FOÇA’DA TEKNELERİ BATIRDI!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’in Foça İlçesi’nde dün gece saatlerinde başlayan fırtına liman içinda bulunan 5 tekneyi batırdı. Bağlı oldukları yerden koparak sahile vurmak üzere olan bazı tekneler ise Foçalı balıkçılar ve sahiplerinin çabalarıyla kurtarıldı.

Foça’da dün gece başlayan ve öğle saatlerine kadar devam eden fırtına Büyükdeniz Limanı içerisinde 5 teknenin batmasına neden oldu. Saatte 75 kilometreye yaklaşan hızdaki fırtınanın etkisiyle sahile yakın olarak bağlı olan iki eski tekne de parçalandı. Bağlı oldukları tonozlardan halatları koparak kurtulan bazı tekneler ise Foçalı balıkçıların yardımı ve sahiplerinin çabalarıyla sahile vurmaktan kurtarıldı.

Bölgede fırtına olduğunu öğrendikten sonra İkamet ettiği İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nden teknesini kontrola geldiğini belirten Murat Yalçın Gediz 1 saat kadar geç kalsa teknenin batmış olacağını söyledi. Murat Yalçın Gediz;” Geldiğimde teknenin tamamen dolması için bir karışlık yer vardı.

Belliki biraz daha yağmur yağsa, fırtına sürse tekne batacaktı. Geldim. Suyunu ve malzemeleri boşalttım. Temizliğini yapıp güvenli bir yere çekmeye çalışıyorum.

Akşam ki fırtınadan batan bir sürü tekne var. Uzakta olanlar gelemeyenler için böyle bir durum büyük sıkıntı. “dedi..

Haber-Seyfi GÜL

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com