Ana sayfa » Güncel » “UZUN BİR YOL VAR, AŞI COVİD-19’U SIFIRLAMAYACAK..”

“UZUN BİR YOL VAR, AŞI COVİD-19’U SIFIRLAMAYACAK..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Dünya koronavirüsle geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlanırken, Dünya Sağlık Örgütü’nden “Aşılamanın yaklaşması kriz sona erdi demek değil” uyarısı geldi.

Dünya koronavirüsle geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlanırken, Dünya Sağlık Örgütü’nden “Aşılamanın yaklaşması kriz sona erdi demek değil” uyarısı geldi.

DSÖ Genel Sekreteri Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, aşı çalışmalarındaki gelişmelerle tünelin ucunda ışığın görüldüğünü belirterek, “Ancak DSÖ, COVID-19 salgınının sona erdiğine dair artan bir algıdan endişe duyuyor” dedi.

UZUN BİR YOL VAR ..

Video konferans yoluyla DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ghebreyesus, “Salgının hâlâ uzun bir yolu var ve önümüzdeki günlerde liderler ve vatandaşlar tarafından alınan kararlar, hem virüsün kısa vadede seyrini hem de bu salgının nihayetinde ne zaman sona ereceğini belirleyecek” diye konuştu.

DSÖ Acil Durum Direktörü Michael Ryan da, aşının pandemiye karşı tek başına yeterli olmayacağına vurgu yaptı.

Aşılamaların yaklaşmasıyla krizin sona erdiği şeklinde yanlış bir kanı ve rahatlama oluşmaması gerektiğini belirten Ryan, aşının COVID-19’u sıfırlamayacağını söyledi.

Aşının önümüzdeki yılın başında herkese ulaşmış olmayacağını hatırlatan Ryan, bazı ülkelerin kritik bir dönüm noktasında bulunduğunu ve sağlık sistemlerinin çöküşün eşiğinde olduğunu kaydetti.

Ryan, söz konusu ülkelerin çok sıkı tedbirler almak zorunda olacaklarını, aksi takdirde vakalarda yeni patlamalarla karşı karşıya kalacaklarını söyledi..

(HÜRRİYET)

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com