Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI..

ALİAĞA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’, yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Kutlamalar, çelenk töreninin ardından Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ndeki programla devam etti. Programda görevine yeni başlayan öğretmenler adına konuşmayı HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Mevlüd Öztürk yaptı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz yaptı. Öğretmenliğin dünyanın en değerli ve kutsal mesleklerinden olduğunu belirten Akyüz, “Başöğretmenimiz Atatürk’ün dediği gibi, ‘Bütün ulusların, milletlerin içerisindeki en cefakar, en muhterem, en fedakar insanlardır öğretmenler.’ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

İlk olarak yapacağımız şeyin bilmek, okumak ve öğretmek olduğunu bizlere hatırlatan yüce bir dine sahibiz. Bizleri hayata hazırlayan, sözünün arkasında durabilen, söylediği sözü bir davranış modeli olarak ortaya koymasını bilen, etrafına ışık saçan, yeri geldiğinde bizlere hem anne hem de baba olabilen öğretmenlerimiz bizler için vazgeçilmezdir” dedi.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenler günü mesajı okundu. Program, göreve yeni başlayan öğretmenler Mevlüd Öztürk, Şerife Demirer ve Serhat Dursun’un yaptığı meslek yemini ile son buldu.

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama programına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com