Ana sayfa » Güncel » TUVALET İHTİYACINI GİDEREMİYORLAR, BEZ BAĞLAYARAK GÖREV YAPIYORLAR!..

TUVALET İHTİYACINI GİDEREMİYORLAR, BEZ BAĞLAYARAK GÖREV YAPIYORLAR!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER- İzmir’de tramvayda çalışan kadın güvenliklerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İz Gazeteye ulaşan kadın güvenliklerin iddiasına göre; tramvay çevresinde tuvalet ihtiyacını giderecek bir imkan olmadığı ve mesaiden tüm gün boyunca ayrılamadıkları için kadın güvenlikler tuvalet ihtiyacını bez bağlayarak gideriyor.

İsimlerini vermek istemeyen güvenlikler insani koşullardan uzak bir şekilde çalıştıklarını ve tuvalet sorunun çözülmesi için amirlerine sıkıntıyı bildirdiklerini ancak sonuç alamadıklarını öne sürdü. Metro Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan tramvayın kadın güvenlikleri tuvalet sorununun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor.

“SORUN ÇÖZÜLMEZSE DAHA SERT BİR TUTUM SERGİLEYECEĞİZ..”

İddialar sonrası ulaştığımız sorumlu sendika temsilcisi; Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız iddiaları doğruladı. Yıldız, “Sıkıntılar bize birkaç hafta önce iletildi. Biz de bununla ilgili Metro Genel Müdürü Sönmez Alev ve Metro Genel Müdür Yardımcısı Ertan Sayılkan’ı aradık ancak kendileri sendikayla görüşmek istemediklerini belirtti.

Bu sıkıntının bir an önce çözülmesi gerekiyor. Görüşme çabalarımız sürüyor. Eğer önümüzdeki günlerde bu sorun çözülmezse daha sert bir tutum sergileyeceğiz. Arkadaşlarımızın yaşadığı bu çağ dışı sorunu çözmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” açıklamalarında bulundu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com