Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA ATASINI, SAYGI VE ÖZLEMLE ANDI..

ALİAĞA ATASINI, SAYGI VE ÖZLEMLE ANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, istiklal mücadelesinin lideri büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82. Yıl dönümünde Aliağa’da düzenlenen törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma töreni, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Hava Savunma Binbaşı Bulut Çağlar Deniz ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise siren sesleri eşliğinde gerçekleştirilen iki dakikalık saygı duruşu sonrasında İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin ilk konuşmayı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz yaptı. Akyüz, “Büyük Önderimizin aramızdan ayrılışının 82.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kazanımları ve onun ilke ve inkılapları ışığında hoşgörü, uzlaşma, birlik, beraberlik ve barış içerisinde yaşamak, modern dünya aileleri arasında en saygın yeri olan Türkiye Cumhuriyeti için çok çalışmak hepimizin asli görevidir.” dedi.

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman: “Her 10 Kasım Tıpkı Güneşin Batışı Gibidir”

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir milletin yeniden kuruluş destanını yazdığını ifade eden Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ise şunları söyledi: “Her 10 Kasım tıpkı güneşin batışı gibidir. Atatürk, top yekûn bir seferberliğin lideri olarak büyük bir komutandır.

Onun çizdiği yolda ilerleyen bir milletin evlatları olmanın da gururunu yaşıyoruz. Büyük Önder Atatürk, bu milletin karakterine en uygun rejimi ve devlet yönetimini inşa ederken Samsun’da, Erzurum’da, Sivas’ta ve son olarak da Ankara’da halkına emperyalistlere verilecek olan dersin haklılığını anlatmıştır.

“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır” derken bunun anlayışı ile hareket etmiştir. Dosta, düşmana da bunu göstererek en büyük şahikasını kurtuluş savaşının öncülüğünü ve az gelişmiş ülkelerin dahi gıpta ile seyredeceği büyük bir kurtuluş savaşının mimarlığını üstlenmiştir.

Atatürk, sadece büyük bir komutan değil aynı zamanda büyük bir lider ve büyük bir taktisyendir. Bir zamanlama üstadı olduğunu da tüm tarihçiler kabul eder.

Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olarak bizler de onun açtığı yolunda ve takipçisi olacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz”

Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Garnizon Komutanı Hava Savunma Binbaşı Bulut Çağlar Deniz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, daire amirleri, gaziler, emniyet mensupları, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Serkan Acar’dan Sosyal Medya Paylaşımı..

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kişisel sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı video paylaşımlarında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde, saygı, minnet, rahmet ve özlemle anarken, Kardeş ülke Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altında olan topraklarını büyük bir zaferle geri kazanmasına atıfta bulundu.

Başkan Serkan Acar, paylaşımında “Çırpın Karadeniz çırpın, zaferle çırpın, coşkuyla çırpın, hasretle çırpın. Atamızı özlemle andığımız bu hasret günümüzde Türkün şanlı bayrağını Kafkaslar’da dalgalandırmanın, Azerbaycan bayrağını Karabağ’a asmanın günü bugün…” ifadelerini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com