Ana sayfa » Güncel » BİR GÜNDE 150 BİN KİŞİ KORONA’YA YAKALANDI!

BİR GÜNDE 150 BİN KİŞİ KORONA’YA YAKALANDI!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs salgınında en yüksek vaka artışının yaşandığı günün kayıtlara geçtiğini duyurdu.

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ediyor. Worldometers’ın verilerine göre virüsün bulaştığı kişi sayısı 8.7 milyona ulaştı. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 460 bini aştı.

Başta Avrupa’da olmak üzere salgını kontrol altına aldıklarını düşünen ülkeler normalleşme adımları atsa da, virüs ölümcül bir hızda yayılmaya devam ediyor. Salgının yeni merkez üssü olarak gösterilen ülkelerden ABD’de vaka sayısı 2 milyonu, Brezilya’da ise 1 milyonu geçti.

BİR GÜNDE 150 BİN KİŞİ!

Salgının sona ermediğini ve şiddetli bir şekilde arttığına dikkat çeken Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni bir rekor haberi verdi.

Salgının başladığı günden bu yana en yüksek vaka artışının yaşandığı günün geride bırakıldığını belirten Ghebreyesus, 24 saatte dünya genelinde 150 bin kişinin enfekte olduğunu söyledi.

YENİ VE TEHLİKELİ BİR EVRE..

Bunun günlük bazda bir rekor olduğunu ifade eden Ghebreyesus, “Vakaların neredeyse yarısı Amerika kıtasında rapor edildi. Dünya yeni ve tehlikeli bir evrenin içine girdi. Virüs hâlâ hızlı bir şekilde yayılıyor. Hâlâ ölümcül ve çok sayıda insan risk altında” dedi..

Kaynak-GERÇEK GÜNDEM

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com