Ana sayfa » Güncel » “İŞLER KESİNLİKLE YOLUNDA DEĞİL, LÜTFEN DİKKAT, AMAN DİKKAT!”

“İŞLER KESİNLİKLE YOLUNDA DEĞİL, LÜTFEN DİKKAT, AMAN DİKKAT!”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Virüsün yaygınlaşmasında en mühim göstergelerden biri sayılan R0 değeri 0.7’lerden yeniden 1’in üzerine çıkmış gözüküyor…

Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin büyük oranda kaldırılarak normalleşme sürecine geçilmesi, açıklanan vaka sayılarında yeniden artışa neden oldu.

Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanların ‘henüz bir şey geçmedi, tedbiri elden bırakmayın’ uyarılarına rağmen, bazı gazetelerin ‘dışarıda hayat var’ diye manşetler atmalarının arından dün vaka sayısı yeninden 1000’in üzerine çıktı.

Açıklanan vaka sayıları için “Bu rakamlar can sıkıcı” diyen hürriyet başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, “Son üç günün rakamları bize şunları söylüyor:* Test sayısına oranla günlük yeni vaka sayıları azalmıyor, tersine giderek artıyor…

  • Virüsün yaygınlaşmasında en mühim göstergelerden biri sayılan R0 değeri 0.7’lerden yeniden 1’in üzerine çıkmış gözüküyor…* Yoğun bakımda yatan ve entübe edilen hasta sayılarımızda da artma işaretleri var..

.* Günlük yeni vaka sayılarımız bir hafta önce neredeyse 700’lü rakamlara inmişken yeniden 1000’li rakamları gördü…

  • Kısacası, virüs her şekilde “Ben sokaktayım, aranızdayım, beni hafife almayın, mutasyon geçirdiğime falan inanmayın, kısacası beni unutmayın!” diyor…” diye yazdı.

“Bu son rakamlar biliniz ki benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile korkutuyorsa işler kesinlikle yolunda değil demektir. Lütfen dikkat! Aman dikkat… Allah aşkına dikkat…” diyen Müftüoğlu’nun uyarısı şöyle bitiyor:

“NETİCE ŞUDUR”

“Vatandaş olarak bizim de salgın sürecini yönetenlerin de şapkalarımızı masanın üzerine koyup ciddi ciddi düşünmemizin zamanı gelmiştir. Her haliyle uyarı sinyalleri veren bu rakamsal artışların yeniden nasıl azaltılacağını, önce 500’lerin, sonra 100’lerin altına indirilip neticede nasıl 0’lanacağına kafa patlatıp yeni çözümleri devreye sokmamız gerekiyor.

Bu son rakamlar biliniz ki benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile korkutuyorsa işler kesinlikle yolunda değil demektir. Lütfen dikkat! Aman dikkat… Allah aşkına dikkat…

Kaynak-Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com