Ana sayfa » Güncel » “PANDEMİ EYT’LİLERİ MAĞDUR ETTİ, KİMSENİN YARDIM ALDIĞINI DUYMADIM..”

“PANDEMİ EYT’LİLERİ MAĞDUR ETTİ, KİMSENİN YARDIM ALDIĞINI DUYMADIM..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-2019 yılında kurulan Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (BEYTD), yeni yerine taşındı.

Yeni yerinde enbursa.com ekibini ağırlayan dernek Başkanı Turgay Ölüç, “Daha önce Uluyol’daydık. Daha merkezi bir yere taşındık.

Şehreküstü’ndeyiz artık. Üyelerimizin, EYT’li arkadaşlarımızın çok daha kolay ulaşabileceği bir yerdeyiz artık. Burası Haşim İşcan Caddesi, Reyhan Mahallesi, Tuğtaş1 İş Hanı. Bursa’da yaşayan arkadaşlarımızı yeni yerimize bekliyoruz” dedi.

Korona virüs sürecinde neler yaptıklarına da vurgu yapan Ölüç ,

“Meclis kapalıydı bu süre içinde. Sosyal medyada herkesin yaptığı gibi aktiftik. Hiç durmadık. İl Başkanları ile toplantılarımızı yaptık. Genel merkez ile yaptık. Sosyal medyada çok aktiftik. Hiç boş durmadık.

Bizde durmak yok mücadelenin sonuna kadar, sonuç alana kadar devam var. Pandemiyi böyle atlatmış olduk. Önümüzde Ankara programı var. O netleşince Genel Başkanımız Gönül hanım açıklayacak. Ona göre Ankara ziyaretlerimiz olacak. ” dedi.

PANDEMİ EYT’LİLERİ MAĞDUR ETTİ

Devletin verdiği imkanlardan EYT’lilerin hiç fayda görmediğini söyleyen Ölüç,

“Biz hiç duymadık bu kredilerden yararlananları. Özelikle Bursa’da yaşayan ve beni arayan çok mağdur arkadaşım vardı. Özellikle bir tanesi “Hiçbir geliri yok. Çalışmıyorum. 2-3 tane çocuğum var. Kiramı veremiyorum” dedi.

Belediyeye git dedim. Belediyeden yardım alamadı. Bin TL’ye başvurdu onu da alamadı. Krediye falan başvur hiçbir şey alamadık. Ben hiç duymadık yani bir EYT’li arkadaştan şunu aldık bunu aldık diye.

Bu süreçte yine en çok EYT’liler mağdur oldu. Kimsenin yardım aldığını duymadım. ” dedi..

Kaynak-En Bursa

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com