Ana sayfa » Güncel » KOCA; “İSTANBUL, İZMİR GİBİ İLLERİMİZDE VAKA SAYILARI AZALIYOR..”

KOCA; “İSTANBUL, İZMİR GİBİ İLLERİMİZDE VAKA SAYILARI AZALIYOR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans ile katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Koca, “Büyük bir sınav verdik. Şimdi bu sınavın finaline hazırlanmalıyız” dedi. Bakan Koca şöyle devam etti;

“Büyük bir sınav verdik. Şimdi bu sınavın finaline hazırlanmalıyız. Tedbirleri layıkıyla uygulamak konusunda bazen sıkıntılar yaşasak da iyi çalıştık. Hastalıktan kendimizi nasıl koruyacağımızı son derece iyi biliyoruz.

Pasif mücadele günlerinden kontrollü sosyal kurallarına uyarak aktif mücadele günlerine geçtik. Mücadeleyi işimize dönerek vermeye başladık. Aktif mücadelede iki silahımız var, maske ve sosyal mesafe kuralı.

– Tedbirlere uymak, şimdi devletimize, milletimize karşı da birer ödevdir. Normale dönüşün geri dönüşsüz olmasını sağlarsak daha mutlu bir ülke olacağız. Kontrollü sosyal hayatın amacı geriye dönüşün yolunu kapatmaktır.

-Normalleşme sürecinde kılavuzumuz riskin devam ettiği gerçeğidir, son vakayı en kısa zamanda görmek tedbirlere uyumla mümkündür.

– Yurt dışından gelen vatandaşlarımızı, sağlık taramasından geçirmek istiyoruz. En ufak bir şüphede hastanelerde tedaviler planlanacaktır.

‘İSTANBUL, İZMİR GİBİ İLLERİMİZDE VAKA SAYILARI AZALIYOR’

İstanbul’da vaka sayısının yüzde 60 oranında olduğunu biliyoruz. İstanbul, İzmir gibi illerimizde vaka sayılarının azalmaya başladığını söyleyebilirim. Ama her geçen gün Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir artışın olduğunu söyleyebiliriz.

Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir artışın olduğunu söyleyebiliriz. Ankara’da bir yükseliş söz konusuydu. Ankara da düşüşe geçmeye başladı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com