Ana sayfa » Güncel » BU TOPLANTI DA, YASAKLARA TAMAM MI, DEVAM MI KARARI VERİLECEK..

BU TOPLANTI DA, YASAKLARA TAMAM MI, DEVAM MI KARARI VERİLECEK..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye’de, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

1 Haziran itibariyle birçok normalleşme adımları atılmış, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı iptal edilmiş ancak 65 yaş üstü ve 18 yaş alt sokağa çıkma yasağı devam etmişti. Bugün yapılacak kabine toplantısında konu ile ilgili önemli kararların alınması bekleniyor.

Peki, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte detaylar…Corona virüsü sebebiyle alınan tedbirlerin birçoğu kademeli olarak iptal edilmiş durumda. Ancak, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı hala devam ediyor.

Bu yaş aralığındaki vatandaşlar sadece belirli gün ve saatlerde, yürüme mesafesi ile sınırlı olarak sokağa çıkabiliyor. Peki, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman son bulacak? Bugün yapılacak kabine toplantısında ne gibi kararlar alınacak? İşte ayrıntılar…

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Yaklaşık iki aydan fazla süredir sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlar, yasağın ne zaman son bulacağını merak ediyor. Geçen hafta Perşembe günü yapılması planlanan kabine toplantısı ertelenmiş ve çıkması beklenen birçok karar çıkmamıştı.

Bugün, corona virüsü sonrası ilk kez yüz yüze kabine toplantısı gerçekleştirilecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağının ay sonuna kadar kontrollü şekilde iptal edilmesinin karar bağlanması bekleniyor.

CORONA VİRÜSÜ VERİLERİ MASAYA YATIRILACAK..

Ayrıca bugün 15.30’da başlaması beklenen kritik toplantıda, 1 Haziran’da hayata geçirilen normalleşme planı sonrası corona virüsü verileri de masaya yatırılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini de toplantıda dile getirecek. Verilerin durumuna göre, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ve düğün sezonu gibi önemli kararların alınması bekleniyor..

Kaynak-Sözcü

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com