Ana sayfa » Siyaset » “ERDOĞAN, OLASI BİR ERKEN SEÇİMDE EYT’LİLERE BU KEZ NE SÖZÜ VERECEK ACABA?”

“ERDOĞAN, OLASI BİR ERKEN SEÇİMDE EYT’LİLERE BU KEZ NE SÖZÜ VERECEK ACABA?”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yaptığı değerlendirme de, 27. Döneme ait önerge sayısının 2 bin 500’ün üzerinde olduğunu, 50 civarında önergenin görüşüldüğünü, birçoğunun halen görüşülmeyi beklediğini hatırlattı.

Emeklilikte yaşa takılanların durumlarını, emeklilere bayramlarda çift maaş önerilerini, iş kazalarının araştırılmasını, 17-25 aralık darbesi, kadın cinayetleri, çocuk istismarları ve asker zehirlenmeleri gibi bir çok konunun araştırılma taleplerinin reddedildiğini belirten Bayır, “Ama kendileri, cinsel istismara uğrayan mağdurun tecavüzcüsü ile evlendirilmesini hemen kabul ettiler.

Yine asgari ücretlilerden vergi almayalım dedik kanun teklifimiz AKP tarafından reddedildi. İmar işlerinde rant ve yolsuzluklar, rüşvetler, offshore, Man adası belgeleri araştırılsın dedik AKP tarafından reddedildi.

Toplumsal sorunları görmezden gelerek hep reddeden AKP iktidarı, kendi çıkar ve yandaşları ile ilgili önergeleri MHP’nin de desteğiyle meclisten çıkarmasını vatandaşlarımızın dikkatine sunmak isterim” sözleriyle tepki gösterdi.

EYT’Lİ SORUNU

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekli olduğu yaşa vurgu yapan Tacettin Bayır, “Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sorunlarının araştırılması ve bu sorunlara çözümler bulunması” amacıyla verdiğimiz önerge, AKP-MHP tarafından reddedildi.

47 yaşında emekli olan AKP lideri sayın Erdoğan, seçim zamanları söz verip sonra bahane ileri sürerek yerine getirmiyor. Sayın Erdoğan olası bir erken seçimde meydanlarda EYT’lilere bu kez ne sözü verecek acaba?” diye sordu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com