Ana sayfa » Güncel » SOYER’İN GÜNLÜĞÜNDEN, BUGÜN..

SOYER’İN GÜNLÜĞÜNDEN, BUGÜN..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bugün günlüğünde sokağa çıkma kısıtlaması sırasında belediye ekiplerinin çalışmalarını aktardı.

Normalleşme süreci sonrasında vatandaşların bisikleti daha çok kullanacağı beklentisi olduğunu söyleyen Soyer, ‘’ Bu nedenle dört günlük bayram tatilinde ekiplerimiz kent merkezinde Fevzipaşa ve Plevne Bulvarı’nda bisiklet yolu düzenlemesi yaptı.

Hız sınırının 50 kilometre olduğu yaklaşık 40 kilometrelik şehir içi güzergahta ‘ayrılmış bisiklet yolları’, ‘paylaşımlı bisiklet yolları’ ve ‘bisiklet şeritleri’ olacak.’’ dedi.

Soyer şunları paylaştı;

”Sevgili İzmirliler, Ramazan Bayramı’nın son gününden günaydın.

Dört günlük kısıtlama bugün bitiyor. Belediye ekiplerimiz dört gün sokak ve caddelerin boş olmasını çok iyi değerlendirdi.

İZBETON ve Fen işleri ekipleri kent merkezi ve ilçelerde 50 ayrı noktada çalışma yürüttü. Asfalt, parke, yol, kaldırım, yol bakım ve tamiri yaptı.

İZSU ekipleri de aynı şekilde, yağmur suyu, kanal, şebeke yenileme çalışmalarında özellikle normal zamanda trafiği etkileyecek bölgelerde çalıştı.

Yaz öncesi derelerde kokuyu önlemek için de ekiplerimiz dere temizliğine devam ediyor. Halkapınar Meles çayı ağzında iş makineleri 24 saat esasına göre çalıştı.

Normalleşme süreciyle artması beklenen trafik yoğunluğuna karşı bisikletin sadece spor değil ulaşım amaçlı da öne çıkacağına inanıyoruz.

Bu nedenle dört günlük bayram tatilinde ekiplerimiz kent merkezinde Fevzipaşa ve Plevne Bulvarı’nda bisiklet yolu düzenlemesi yaptı.

Hız sınırının 50 kilometre olduğu yaklaşık 40 kilometrelik şehir içi güzergahta ‘ayrılmış bisiklet yolları’, ‘paylaşımlı bisiklet yolları’ ve ‘bisiklet şeritleri’ olacak.

Salgının devam ettiğini bir kez daha hatırlatarak, kısıtlamanın kalkmasının ardından fiziki uzaklığa, maske kuralına uymanızı rica ediyorum.

Ailenizle güzel bir gün geçirmenizi dilerim. Hoşça kalın sevgili İzmirliler..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com