Ana sayfa » Güncel » YÜCEL; “CHP’Lİ BELEDİYELERİN YAPTIKLARI DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRİLMELİ..”

YÜCEL; “CHP’Lİ BELEDİYELERİN YAPTIKLARI DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRİLMELİ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Covid-19 salgını sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı Akdemisyenlerle ikinci toplantısını, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın katılımıyla yaptı. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de katıldı.

Yaşadığımız salgının ardından oluşacak yeni toplumsal düzen ve sosyal hayatın nasıl olacağı, toplumun ve kamu yöneticilerinin bu düzende alması gerek rolün konuşulduğu toplantıda, yerel yönetimlerin pandemi sırasında verdikleri mücadelenin örnek alınması gerektiği vurgulandı.

“CHP’Lİ BELEDİYELERİN YAPTIKLARI DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRİLMELİ”

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, toplantıda herkesin konuştuğu “dünya eskisi gibi olmayacak” sözünün tanımının yapıldığını ve yeni düzene ilişkin kriterleri ortaya koyulğunu ifade ederek, şunları söyledi.

Yaşadığımız olağan dışı günler sona erdiğinde artık birçok alışkanlığımız hatta geleneğimiz değişeceği gibi, merkezi ve yerel yönetimlerinde bu yeni düzene ayak uydurmaları gerekecek. Elbette tüm bu değişikliklerin toplum tarafından benimsenmesi de gerekli. Toplumun kabullenmesi ve yeni düzene ayak uydurmasıyla da iş bitmiyor.

Pandemi sonrası yeni kamu düzeninin ve sosyal hayatın, yasal düzenlemeler ile bilim öncelik alınarak atılacak temellerle sürdürülebilinir kılınması gerekli. Akademisyenlerimiz ve bilim insanları ile ilkini Genel Başkan Yardımcımız Aykut Erdoğdu’nun katılımıyla yaptığımız bu toplantılarımızın ikincisinde, pandemi sonrası için atılması gereken adımları konuştuk.

Akademisyenlerimiz özellikle yerel yönetimlerin önemine vurgu yaparak İzmir, İstanbul, Ankara başta olmak üzere belediyelerin uyguladığı sosyal politikaların ve insan haklarına uygun olarak yapılan yardımların, artık bir devlet politikası olması gerekliliğini ifade ettiler. Ayrıca tarım ve tarıma verilmesi gereken desteğin ne kadar önemli ve hayati olduğunun da altı defalarca çizildi.

“BİLİMİN KATKILARIYLA YENİ DÜZENE HAZIRIZ”

Yapılan telekonferans toplantısına sosyoloji, siyaset bilimi, din sosyolojisi, halk sağlığı, bilişim, psikoloji ve tarım konusunda uzman akademisyenlerin katılarak, çalışmaları ve yeni dönemle ilgili görüşlerini paylaştıklarını ifade eden Yücel “Bu toplantımıza Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Milletvekilimiz Selin Sayek Böke ile birlikte, geçmiş dönem CHP Parti Meclisi üyesi Prof.Dr. Özkan Yıldız’da katıldı.

CHP olarak bilimin ışığında ve bilim insanlarımızın görüşleriyle birlikte yerel yönetimlerimdeki başarılarımızı daha da artırma çabasındayız. Salgında halkın her ihtiyacına cevap veren ve toplumu yalnız kalma psikolojisinden kurtaran belediyelerimizin bu başarısında, sosyal yönetim anlayışı ve halka hizmet aşkı yatıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından kendi alanında uzman akademisyenlerimizle bundan sonrada bir araya gelmeye devam ederek, partimizin ve yerel yönetimlerimizin yapacağı çalışmalara ışık tutacak bir sosyal bilim kurulu oluşturacağız” ifadesinde bulundu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com