Ana sayfa » Siyaset » “İNSANLAR ÖLMESİN” DENİLMESİNE TAHAMMÜLÜ OLMAYANLAR..

“İNSANLAR ÖLMESİN” DENİLMESİNE TAHAMMÜLÜ OLMAYANLAR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ölüm orucunu bitirdikten sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için üzüntüsünü sosyal medyada paylaştıktan sonra hakkında soruşturma açılan ardından da görevden uzaklaştırılan Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan’a bir destek de CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada tepkisin gösteren Yücel, Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ın görevden alınmasının hukukun kalan kırıntılarını da yok etmek anlamına geldiğini belirtti. Başkan Yücel’in sözleri şöyle;

‘’Yaşam hakkının kutsallığı için insanlığın gereğini yerine getiren bir hakim, hukukta asla yeri olmayacak trollerin kışkırtmasıyla açığa alındı.

İNSANLAR ÖLMESİN’, DENİLMESİNE TAHAMMÜLÜ OLMAYANLAR…

İnsanlar ölmesin, yaşasın!” denilmesine bile tahammülü olmayanlar var. Hakimler, savcılar, hukukçular tüm meslekleri icra edenler önce insandır.

Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ın bir insan, bir anne olarak yaptığı sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek onu meslekten uzaklaştırmak, hukukun kalan kırıntılarını da yok etmektir.

İktidarın baskıcı, sansürcü, tek tip insan yaratmaya çalışan uygulamaları sadece bu zihniyetin gidişini hızlandıracaktır. Vicdan, insanlık ve merhamet yargılanamaz..

Ayşe Sarısu Pehlivan’ın linç girişimine verdiği yanıta baksak dahi bunu anlarız:Vatan ve millet sevgisi kimsenin tekelinde değildir. Türkiye’de adaletin ve insan haklarının teminatı için; kendi görüşü dışındaki her görüşü sakıncalı sayan zihniyete karşı yine hukuk, yine vicdan kazanacak. Düşünceye ve ifade özgürlüğüne vurulan darbeyi kınıyoruz..

Kaynak-İz Gazete

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com