Ana sayfa » Güncel » KORONA MÜCADELESİNDE ZİRVE!, 7 KİŞİ TAŞIMASI GEREKİRKEN 35 KİŞİYLE YAKALANDI!..

KORONA MÜCADELESİNDE ZİRVE!, 7 KİŞİ TAŞIMASI GEREKİRKEN 35 KİŞİYLE YAKALANDI!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Adana’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında en fazla 7 kişinin taşınması gereken 14 yolcu kapasiteli minibüsten sürücüyle birlikte 35 tarım işçisi çıktı. Toplam 44 bin 452 TL ceza kesildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize polis ekipleri, dün Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) yolunda oluşturulan kontrol noktasında, araçlarda koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetledi.

Durdurulan 14 kişilik minibüsten, koronavirüs tedbirleri kapsamında en fazla 7 kişi taşıması gerekirken sürücüyle birlikte 35 kişi çıktı.

Polis, sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı minibüsteki tarım işçilerini araçtan sayarak çıkardı. Bir kısmı Suriyeli olan tarım işçileri, yasaklardan haberlerinin olmadığını söyledi. Minibüs sürücüsü Ahmet Sefa (30) ise iş verenin talimatıyla fazla kişi taşıdığını söyledi.

Polis, sürücüsüye ‘ticari taşıma yolcu belgesi ve ehliyeti olmadığı’ için, araç sahibine de minibüsü amacı dışında kullanıldırdığı için ceza yazdı. Toplam 44 bin 452 TL ceza verildi. Minibüs 60 gün süreyle trafikten men edildi..

Kaynak-DHA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com