Ana sayfa » Güncel » “BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN, ZERDEÇAL TÜKETİN..”

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN, ZERDEÇAL TÜKETİN..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla zerdeçal tüketilmesi gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Balanlı, virüsle mücadelede zerdeçalın bir çözüm olabileceğini ancak bunun düzenli tüketim ile mümkün olduğunu söyledi.

Dr. Balanlı, “Koronavirüs sürecinde kesinlikle çözüm olabilir ama tek çözüm olabilecek bir yöntem değil. Antioksidan özelliğinden dolayı son derece yararlı olabilir. Çözüm üretebilir, destekler ama mutlaka bu beslenmeyi sürdürmek gerekiyor” diye konuştu.

Zerdeçalın, yemek ile tüketebileceklerini söyleyen Dr. Balanlı, “Yemeklerin içine katılabilir, çayları yapılabilir. Günde toz halinde bir tatlı kaşığı yiyeceklere katılarak alınması gerekmektedir. Zerdeçalı düzenli kullanan ülkelerde, enfeksiyon hastalıklarının daha az gözlemlendiği görülmüştür” dedi. Dr. Balanlı, zerdeçalın etkili olabilmesi için karabiberle birlikte tüketilmesi gerektiğine de dikkati çekti.

Aktar Ahmet Dinç ise zerdeçalın koronavirüs sürecinde çok satıldığını belirterek, “Bu dönemde zerdeçal çok satılıyor. Özellikle bağışıklık sistemini çok arttırıyor. Çorbalarda, salatalarda, yoğurtlarda tüketildiği zaman daha çok faydası vardır. Bu süreçte biz de tüketilmesini öneriyoruz” dedi..

Kaynak-DHA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com