Ana sayfa » Güncel » İZMİR BAROSUNDAN, GÖKÇEK’İN CENAZESİNDE YAŞANANLARA KINAMA!

İZMİR BAROSUNDAN, GÖKÇEK’İN CENAZESİNDE YAŞANANLARA KINAMA!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İbrahim Gökçek Grup Yorum’a yönelik uygulanan konser yasaklarının kaldırılması için süren ölüm orucunu konser başvurusunun kabul edilmesi ile sonlandırmış fakat kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

İbrahim Gökçek’in cenazesi için Gazi Mahallesi’nde Cemevinde düzenlenen törene polis müdahalesi gerçekleşmiş naaşın defnedilmek için götürüldüğü Kayseri’de bir grup kişi ise naaş ‘Gömülse bile çıkarır yakarız’ şeklinde tehditler savurmuştu. Tüm yaşananların ardından ise İbrahim Gökçek Kayseri’de son yolculuğuna uğurlanıp, defnedildi.

İzmir Barosu yaşananların ardından bir basın açıklaması yayınladı ve olanları sert bir dille kınadı;

‘’Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek “Konser yasaklarının kaldırılması için” başlattığı ölüm orucunu konser başvurusunun kabul edilmesi yönünde görüşmelerin başlaması üzerine sonlandırmış ancak perşembe günü maalesef hayatını kaybetmişti.

Dün İbrahim Gökçek’in cenazesi için Cemevinde düzenlenen törene gaz bombaları ile saldıran polis cenazeyi kaçırmış, ailenin avukatları olarak orada bulunan meslektaşlarımız Av. Didem Baydar Ünsal, Av. Seda Şaraldı ve Stj. Av. Doğa İncesu gözaltına alınarak, haklarında 4 günlük gözaltı kararı verilmiştir.

Naaşın defnedilmek için götürüldüğü Kayseri’de bir grup tarafından “naaşın buraya defnedilemeyeceği, defnedilmesi halinde çıkartılıp yakılacağı” beyan edilmiştir. Kolluk kuvvetleri ise bu gruba hiçbir müdahalede bulunmayıp defin işlemine katılan yurttaşlara müdahaleyi seçmiştir.

Yaşanan olayların hukukla, ahlakla, vicdanla açıklanması mümkün değildir.

Tüm insani değerlerden yoksun bu uygulamayı tarihin not ettiği unutulmamalı, meslektaşlarımıza yönelik haksız gözaltı işlemine derhal son verilmelidir..

Kaynak-İz Gazete

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com