Ana sayfa » Güncel » İZMİR EMEK GENÇLİĞİ DENİZLERİ ANDI..

İZMİR EMEK GENÇLİĞİ DENİZLERİ ANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-6 Mayıs 1972 yılında idam edilen öğrenci liderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan idamlarının 48. yılında anılıyor.

Emek Gençliği İzmir İl Yöneticisi Emre Gökmen, 6 Mayıs’ın Türkiye’deki devrimci mücadelenin simgesi haline geldiğine dikkat çekti. “6 Mayıs ve 68 hareketi Denizlerin emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine karşı verdiği, bir öğrenci hareketi olarak başlayan ve daha sonra büyük ve etkili bir devrimci karaktere bürünen sosyalizm mücadelesidir.” diyen Gökmen, Denizlerin, Türkiye gençliğinin ve işçi sınıfının mücadelesinde hala kendini gösterdiğinin altını çizdi.

Koronavirüs salgın döneminde kapitalist sistemin işçi ve emekçilere etkisi hakkında konuşan Gökmen sözlerini “Emperyalist savaş politikalarıyla halklar paylaşımların gölgesinde ölümle burun buruna yaşamaktadır.

İşte tam da burjuva kapitalist sistemin emperyalist emellerini ve işçilere, emekçilere reva gördüğü ölümü daha net gördüğümüz bu dönemde, Türkiye gençliği eğitimin sisteminin çöküşünü salgın döneminde bir kez daha görmek zorunda kalıyor.

İşte tam da bu nokta da daha yaşanılabilir bir dünya, daha nitelikli bir gelecek için gençler emperyalist kapitalist sisteme ve onun politikalarına karşı mücadele etmeye devam ediyor.” ifadeleri ile sonlandırdı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com