Ana sayfa » Yerel » ONLİNE ALIŞ VERİŞ’TE ZİRVEYİ PATATES VE SALATALIK PAYLAŞIYOR..

ONLİNE ALIŞ VERİŞ’TE ZİRVEYİ PATATES VE SALATALIK PAYLAŞIYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi tarafından kurulan ve 9 Nisan tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan aliagasemtpazari.com ‘Evde Kalan’ Aliağalılara büyük kolaylık sağlıyor.

Yoğun ilgi gören online site 17 günde 9 bin 132 siparişi Aliağalıların adreslerine teslim etti. En fazla sipariş 11 Nisan’da 828 ve 25 Nisan’da 774 olarak gerçekleşti. Son bir haftada 4 bin 606 siparişin verildiği online siteye günlük ortalama 5 bin tekil, 75 bin çoğul ziyaretçi giriş yapıyor.

ONLİNE ALİŞVERİŞTE ZİRVEYİ PATATES VE SALATALIK PAYLAŞIYOR

Taze sebze, meyve ve bakliyat gibi temel gıda maddelerinin kapış kapış sipariş edildiği online siteden bugüne kadar tonlarca ürün belediye ekiplerince Aliağalıların evlerine teslim edildi. Kısa sürede gıda alışverişinde Aliağalıların tek adresi haline gelen aliagasemtpazari.com’da bugüne kadar en fazla siparişi salatalık ve patates aldı. 3,5 ton sipariş alan salatalık, aynı oranda sipariş alan patatesin sitedeki liderliğine ortak oldu. Salatalık ve patatesi 3’er tonla çilek ve kuru soğan, 2,5 ton ile de domates takip ediyor.

ALİAĞA’NIN DOĞAL VE YÖRESEL LEZZETLERİ BU SİTEDE

Güvenilir ve sağlıklı gıda alışverişin adresi haline gelen aliagasemtpazari.com, kentin yöresel lezzetlerini de online raflara taşıdı. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Aliağa Bal Üreticileri Birliği gibi Aliağa’nın yerel üreticilerinden sağlanan yüzde yüz doğal ürünler online raflarda yerini alır almaz büyük bir ilgiyle karşılaştı.

El yapımı tarhana, portakal reçeli, süt reçeli, erişte, fırın mantı, siyah zeytin, yeşil zeytin, çam balı, çiçek balı online sitede satışa sunuldu. Önümüzdeki günlerde buram buram Ege kokan zeytinyağı ile köy ekmeği de sitedeki yerini alacak.

aliagasemtpazari.com üzerinden verilen tüm siparişler belediye ekiplerince hijyen kuralları çerçevesinde özenle hazırlanarak adreslere teslim ediliyor. Vatandaşlar, kapılarına kadar gelen ürünlerin ödemelerini ise ister online sistem üzerinden isterlerse kapıda nakit olarak yapabiliyorlar.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com