Ana sayfa » Güncel » GÜMRÜKÇÜ; “BİRLİK OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ..”

GÜMRÜKÇÜ; “BİRLİK OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan’ın çağrısıyla gerçekleştirilen telekonferans görüşmeyle Başkan Utku Gümrükçü ve Çiğli’deki sivil toplum kuruluşu başkanları, koronavirüs salgınına karşı bir araya gelerek, İzmir’de bir siyasi partinin çağrısıyla yapılan ilk toplantıya imza attılar.

Toplantıda, 23 Nisan kutlamaları, Ramazan Ayı’nın başlaması, koronavirüs ile mücadelede belediyenin hayata geçirdiği hizmetler, tarımsal üretimin desteklenmesi ve halkın refahı için ileriye dönük istihdam ve iktisadi alanlarda atılması gereken adımlar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

STK başkanları, koronavirüs ile mücadele sürecinin başından itibaren hayata geçirdiği hizmet ve uygulamalardan ötürü Başkan Gümrükçü’ye memnuniyetlerini dile getirdiler.

‘GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYORLAR’

Sivil toplum kuruluşlarının gayret ve hizmetlerinin bu süreçte kamu kurumlarına çok büyük destek sağladığını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halk sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınına karşı mücadelemiz sürüyor. Bu noktada, kentimizdeki sivil toplum kuruluşları ile sürekli istişare ediyor ve süreci daha iyi yönetme konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Çiğli Belediyesi olarak biz, hemşehrilerimizin sağlığını korumak adına üzerimize düşen sorumluluklarımızı özenle yerine getirmeye devam ediyoruz. Kentimizdeki STK’lar ihtiyaç duyduğumuz konularda bizlere destek olarak, gücümüze güç katıyorlar. Bu birlikteliğimizi sürdürerek sağlıklı yarınlara daha çabuk yürüyeceğiz” dedi.

‘BİRLİK OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ’

Toplantıda söz alan CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, “Ülke olarak kritik ve yoğun bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci, kentimizde nasıl daha iyi yönetebiliriz diye geniş çaplı bu toplantıyı düzenledik. CHP Çiğli İlçe Başkanlığı olarak biz, bugüne kadar ihtiyaç sahibi 700 vatandaşımıza gıda yardımında bulunduk.

Oluşturduğumuz gönüllü birimimizle 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızı bizzat aradığımı ilettim. Ayrıca alışveriş destek hizmeti sağlıyoruz. Erişebildiğimiz sokak hayvanlarımıza mama dağıtıyoruz. Gönüllü kadınların evlerinde yaptıkları ve bizlere teslim ettikleri aperatif yiyecekleri bu süreçte mesai yapan sağlık, emniyet ve kamu emekçilerine ulaştırıyoruz.

Gençlerden oluşan 100 kişilik gönüllü bir ekip kurduk. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu sıkıntılı günleri daha güçlü atlatacağımıza inanıyor, davetimize iştirak eden tüm başkanlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com