Ana sayfa » Güncel » SOYER; “NE OLUR, SON GÜNE BIRAKMAYIN..”

SOYER; “NE OLUR, SON GÜNE BIRAKMAYIN..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek haftasonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmasından sonra İzmirlileri uyararak ‘ne olur hazırlıklarınızı son güne bırakmayın’ dedi. Soyer ayrıca her sabah olduğu gibi günlüğünde İzmir’de süren virüs mücadelesinin ayrıntılarını da paylaştı.

Soyer; “Sevgili İzmirliler, üreticiyi de esnafı da sizleri de mutlu edeceğini düşündüğüm Seyyar Pazarı Buca’da başlattık. Bugünlerde beyaz önlüklü sağlıkçılarla eli nasırlı üreticilerin kıymetini daha çok anladık. Kısa sürede İzmir’in tamamına yayacağımız Seyyar Pazar üreticinin de tüketicinin de yüzünü güldürecek.

Katılımcı yönetim anlayışıyla sivil toplum liderlerinin de internet bağlantısıyla katıldığı koordinasyon kurulu toplantısında önemli kararlar aldık. Yapıcı katkıları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum

Gündem ağır, endişe toplumun her kesiminde… Ama bugünlerde tatlı bir de telaşımız var. 23 Nisan’a ilkokul çocuklarının heyecanı ve sevinciyle hazırlanıyoruz. 100’üncü yıla ve İzmir’e yakışan dolu dolu bir programla karşınızda olacağız.

Sokağa çıkma yasağında zorunlu ara verdiğimiz gıda kolisi ve süt dağıtımına devam ettik.

65 yaş üstü büyüklerimiz ve küçük çocuğu olan desteklediğimiz bin 621 aileye gıda kolisi ulaştırdık.

1-5 yaş arası 2 bin 294 çocuğumuz için 36 bin 704 litre süt gönderdik.

Kendi ürettiğimiz kavurma 1’er kilogramlık paketler halinde 400 gıda destek kolisinin içine kondu. Dezenfekte ekiplerimiz sokağa çıkma yasağında bile ara vermediği çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Önümüzdeki hafta sonu siz yine evlerinizde olacaksınız. O nedenle ne olur hazırlıklarınızı son güne bırakmayın. Sağlıkla kalın, evde kalın hoşça kalın..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com