Ana sayfa » Güncel » İZMİR’DE ECZANELERDEN MASKE DAĞITIMINA BAŞLANDI..

İZMİR’DE ECZANELERDEN MASKE DAĞITIMINA BAŞLANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı uygulaması İzmir’de bugün itibariyle başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan ilk etapta sadece İzmir merkezdeki eczanelerde başlayan ücretsiz maske uygulamasında vatandaşların cep telefonlarına kod gelmeden eczanelere gelmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonrasında, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılması kararı ile maskeler İzmir’deki dağıtım kuruluşlarına ulaşmaya başladı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) yetkilileri ve İzmir’deki dağıtım kuruluşlarının yetkilileri ile gerekli görüşmeler yapıldığını ifade eden İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan 14 Nisan 2020 Salı günü depolardan eczanelere maske dağıtımının başladığını belirtti.

“Kod gelmeden eczanelere gelinmemeli”

Eczanelerden ücretsiz maske temin edebilmek için Sağlık Bakanlığı vatandaşların cep telefonuna bir kod gönderecek. Bu kod ile eczaneye gidenler maskelerini ücretsiz olarak alabilecek. İlk etapta sadece İzmir merkezdeki eczanelerde başlayan ücretsiz maske uygulamasında vatandaşların cep telefonlarına kod gelmeden eczanelere gelmemesi gerektiğinin altını çizen Başkan Sayılkan, “20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek 10 gün için kişi başına 5 adet maskeyi ücretsiz olarak alabilecek.
Gönderilen SMS kodu ile maske alan kişiye 10 gün sonra tekrar kod gönderilecek, almayana ise maske alana kadar yeni kod gönderilmeyecek” dedi.
Maske takmanın önemini vurgulayan Sayılkan, “Birçok alanda maske takmanın zorunlu olduğu bugünlerde eczanelerimizden dağıtılacak ücretsiz maskeler, salgınla mücadelenin başarıya ulaşmasında ve halk sağlığının korunmasında son derece önemli.

Bu süreçte destekleri ve katkıları için dağıtım kuruluşlarının yetkililerine teşekkür ediyor, tüm zorluklara karşın özveriyle görev yapan tüm meslektaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com