Ana sayfa » Güncel » DSÖ; “KORONAVİRÜS BİTİYOR MU DÜŞÜNCESİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR..”

DSÖ; “KORONAVİRÜS BİTİYOR MU DÜŞÜNCESİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-DSÖ’nün üst düzey ismi son günlerde salgının çıktığı Çin’de yeni vaka sayısının azalmasından dolayı ‘koronavirüsü bitiyor mu’ düşüncesinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Dünyayı sarsan corona virüsü ile ilgili korkutan bir açıklama Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi…Son günlerde salgının çıktığı Çin’de yeni vaka sayısının azalmasından dolayı ‘koronavirüsü bitiyor mu’ düşüncesinin gerçeği yansıtmadığını DSÖ’nün üst düzey ismi açıkladı.

Gazetecilerle internet üzerinden bir toplantı gerçekleştiren Dünya Sağlık Örgütü’nün Batı Pasifik Bölgesinden Sorumlu Direktörü Takeshi Kasai açıklamalarda bulundu.

Kasai, “Koronavirüs salgını Asya-Pasifik bölgesinde bitmekten çok uzakta” dedi.Kasai, “Şu an alınan önlemler ve uygulamalar, ülkelerin koronavirüsle mücadelesinde çok az zaman kazandırıyor. Salgın devam ettiği sürece bütün önlemler de alınsa bölgede salgın riski gitmeyecek” dedi.

Kasai, vaka sayısının azaldığı ülkelerin gardını indirmemesi gerektiğini dile getirirken, “Virüs tekrar karşımıza çıkabilir” dedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com