Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA BELEDİYESİ APARTMANLARI DEZENFEKTE EDİYOR..

ALİAĞA BELEDİYESİ APARTMANLARI DEZENFEKTE EDİYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Ülkemizde halk sağlığını tehdit eden koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı hijyen çalışmalarını dört koldan sürdüren Aliağa Belediyesi, şimdi de merkez ve çevre mahallelerdeki apartmanları dezenfekte etmeye başladı.

Aliağa Belediyesi Hijyen Ekipleri, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini en üst seviye çıkardı.

Kent genelinde vatandaşların sıklıkla kullandığı camiler, okullar, dolmuş durakları, parklar, eczaneler, sağlık kurumları, işletmeler, dernekler, muhtarlıklar, kamu kurumları ile cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmalarını sürdüren ekipler, çalışma programına apartmanların ortak kullanım alanlarını da dahil etti.

Dezenfekte çalışmalarına Yeni Şakran ve merkez mahallelerdeki apartmanlardan başlayan Hijyen Ekipleri, hazırlanan plan ve program kapsamında kentteki tüm apartmanlarda dezenfekte işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilecek.

Apartmanların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarına başlayan ekipler; halkın güvenliği, özel hayatın gizliliği ve mahremiyeti ile dışarıdan gelebilecek virüs tehdidine karşı hane içlerinde dezenfekte uygulaması gerçekleştirmiyor.

Halkı bu konuda tedbirli olmaya davet eden Aliağa Belediyesi, kendisini ilaçlama ekibi olarak tanıtan ve belediyeden geldiklerini söyleyerek daire içerisine girmek isteyen kişi ya da kişilere itibar etmemeleri gerektiğini belirtti.

Böyle bir durum ile karşılaşan vatandaşlarımız 155 Polis, 156 Jandarma, 153 ALO Hilal Masa hatlarını arayabilirler..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com