Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI..

ALİAĞA’DA YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘1-7 Mart Yeşilay Haftası’ nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Programda katılımcılara alkollü içkilerin, sigaranın, uyuşturucunun ve internet bağımlılığının topluma verdiği zararlar anlatıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde organize edilen programa Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yaptı.

Aliağa Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan program Yeşilay konulu resim sergisinin ziyaret edilmesi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Saime Çolak yaptı.

ÇOLAK: “ZARARLI MADDELERİN KULLANIMI GENÇ NESİLLERİN HEBA OLMASINA NEDEN OLUYOR..”

Yeşilay’ın ülke genelinde yaptığı faaliyetlerin toplumun refahı için son derece önemli olduğunu belirten Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Saime Çolak, “Zararlı madde bağımlılığı dışında internet bağımlılığı da günümüzün önemli bir sorunu haline geldi. Zararlı maddelerin kullanımının yaygınlaşması insanların sağlık sorunları yaşamasına, genç nesillerin heba olmasına neden olmaktadır.

Yeşilay, bağımlılıkla mücadele anlamında ülke içerisinde ve küresel alanda sağlık destekleri sunmaktadır. Uyuşturucu, sigara, alkol ve internet ile mücadele Yeşilay’ın üzerinde durduğu en önemli konulardır” dedi.

BAYHAN: “LİDER ÜLKE OLMA ARZUSUNDAYIZ..”

Türkiye’nin Avrupa’ya göre yoğun bir genç nüfusa sahip olduğunu ifade eden Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, salonda bulunan öğrencilere hitaben şunları söyledi: “Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus 2023 vizyonumuzun temel omurgasını oluşturuyor. 2023’te dünya ülkeleri arasında lider ülke olma arzusundayız.

Bunu gerçekleştirebilmemizin en önemli unsuru da eğitimdir. Eğitim sürecinin de temel aktörlerinden bir tanesi öğrencilerimizdir. Böylesi önemli bir programı gerçekleştirirken sizlere olan inancımızı da belirtmek istiyorum. Kötü alışkanlıkların hiç birinize uğramaması gerekiyor. Biz öğretmenlerin temel amacı da budur”

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ..

İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz ise yaptığı konuşmada Yeşilay’ın kuruluş tarihçesini ve bugünlere geliş sürecini katılımcılara aktardı. Protokol konuşmalarının ardından ‘Yaşamayı Seç’ temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yaklaşık iki saat süren program; Yeşilay konulu barkovizyon gösterimi, öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi, sosyal medya bağımlılığı konulu tiyatro oyunu ve okul korosunun seslendirdiği Yeşilay şarkılarıyla son buldu. 

Programa; İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent Yönten, okul müdürleri, öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı..

blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

blank

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com