Ana sayfa » Güncel » “ERBAŞ; “NAMAZ KILAN İNSAN HAK YEMEZ, KÖTÜLÜK YAPMAZ.”

“ERBAŞ; “NAMAZ KILAN İNSAN HAK YEMEZ, KÖTÜLÜK YAPMAZ.”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Namaz kılan kişilerin kötülük yapmayacağı, hak yemeyeceği görüşünü dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, ‘kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım’ der ve münafıklık alametlerinden uzak durur” dedi.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Sabah Namazı Buluşması’nı Gaziantep’teki Ökkeş Eruslu Camisi’nde gerçekleştirdi.

Sabah namazını kıldıktan sonra cemaate hitap eden Erbaş, namazın önemine işaret etti.

Gençlere her namazı vaktinde kılmaları yönünde tavsiyede bulunan Erbaş, “Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, ‘kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım’ der ve münafıklık alametlerinden uzak durur” diye konuştu.

Erbaş, terörle mücadeleye de değinerek, şöyle konuştu:

“Şehitlerimiz var. Gaziantep’te bugün bir şehidimiz var. Askerimiz, polisimiz neden şehit oluyor? Teröristlerin yapmış olduğu saldırılara neden maruz kalıp şehit oluyor? İşte, vatan, millet, ezan ve bayrak için. Vatan savunması o kadar önemli ki Peygamber Efendimiz, sınırda nöbet tutan askerimizin görevini ibadetten sayıyor.

Bedir, Uhud ve Hendek savaşlarına bakın, milletin namusunu, masum insanları korumak, zalimlerin zulmüne karşı olmak için…. Bu topraklar, şehit kanlarıyla yoğrulmuş. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bu ruhu gençlerimize çocuklarımıza vermemiz lazım. Gençlerimize vatan, bayrak ve ülke sevdasını öğretmemiz lazım.

Güvenlik güçlerimiz yıllardan beri vatan savunması ve şurada rahat uyuyabilmemiz için sınırların içinde veya ötesinde her türlü zorluğa göğüs geriyor. İnsanlar ezilmesin, masumlar ölmesin, dünyada barış olsun diye yapıyor. İslam ordusunun da amacı budur. Hamdolsun bir barış ışığı doğdu, inşallah bu ışık daha da büyüyüp aydınlanır.

İnşallah çevremizde barış hep var olur. O yüzden hep birlikte dua edelim. Her zaman barış ve huzur olsun. Kötülükler ortadan kalksın diye dua edelim..”

Kaynak-Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com