Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA BELEDİYESİ MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI..

ALİAĞA BELEDİYESİ MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclisi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde toplandı.

Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler yer alırken 24 madde meclis üyelerince tek tek oylandı.

Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı İdlib’de askeri güçlerimize düzenlenen hava saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 4 Şubat 2020 tarihli meclis tutanağı okunup onaylandı.

Ardından belediye meclis üyeleri Ferhat Lek, İbrahim Halil Özer ve Serhat Aras’ın AK Parti grubuna, Eda Kılıç ile Gülten Taşbaş’ın ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubuna dahil olduklarını içeren bilgilendirme yapıldı.

Oturum, Başkanlıktan Gelen Önergeler’in oylanmasıyla devam etti. Başkanlıktan Gelen Önergeler kapsamında 1 ve 2’nci maddeler oy birliği ile Çevre Sağlık ve Esnaf Komisyonuna havale edildi.

2-3-5-6-7 ve 8’inci maddeler oy birliği ile İmar Komisyona havale edildi. 9’uncu maddenin kabulüne oy birliği ile karar verilirken 10’uncu maddenin kabulüne oy çokluğu ile karar verildi. Komisyondan Gelen Raporlar komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER

Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporların görüşülmesinin ardından gündeme alınan üç önergenin oylanmasına geçildi. Aliağa Gençlik Merkezi’nde faaliyet gösteren spor salonundan ücretsiz olarak faydalanan dar gelirli gençlerin; imkanlarının genişletilmesi, ekonomik ve yaş kriterlerinin görüşülmesi istemi ile verilen gündem dışı önerge Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Kurtuluş Mahallesi, Güzelhisar Caddesi No:41/1 adresinde bulunan yapının Ağrılılar Derneği adına kiralanmasının talep edildiği önerge Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Aliağa Belediyesi’nin hissedarı olduğu tüm şirketlerin genel kurullarında Aliağa Belediyesi’ni temsil etmeye yetkili olmak üzere Başkan Yardımcısı Cahit Ayan’ın görevlendirilmesi hususunu içeren önerge oy birliği ile kabul edildi.

Mart Ayı Olağan Meclis, gündem maddelerinin oylanması, dilek ve temennilerin bildirilmesi sonrasında bir sonraki meclis toplantı gününün 7 Nisan 2020 Salı günü saat 18.00 olarak belirlenmesiyle son buldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com