Ana sayfa » Siyaset » MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ NECMETTİN ERBAKAN, ALİAĞA’DA ANILDI..

MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ NECMETTİN ERBAKAN, ALİAĞA’DA ANILDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ın  ahirete intikalinin 9. senesi münasebetiyle etkinlikler düzenledi. SP Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, düzenlenen etkinliklerle ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Milli Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 9’uncu yıldönümünde ‘Erbakan Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok noktasında anılıyor. 

Biz de Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı olarak, önce Hocamızın ruhu için Merkez Çarşı Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttuk.  Gördüğünüz gibi Erbakan’ın fotoğraflarından oluşan sergimiz var. Ve lokma hayrımızı dağıtıyoruz.  

Erbakan Hoca ilim ve siyaset alanında Türkiye’mizin yetiştirdiği müstesna bir liderdir. Milli Görüş hareketinin kurucusudur. “Millî Görüş, milletimizin inancı, tarihi, özü, aslıdır” demiştir. “Önce ahlâk ve maneviyat” bayrağını açarak işe başlamıştır. Manevî ve maddî kalkınmayı esas almıştır.  

Yerli ve milli değerlere bağlıydı. Erbakan, kölelik ve sömürü düzeninin ortadan kalkması için hak ve adalet merkezine dayanan yeni bir dünyanın kurulmasını savundu.  

Yaşamı boyunca ülkesinin refahını, halkının temel hak ve özgürlüklerini savunan Erbakan, ekonomik ve demokratik gelişimin sağlanması konusunda önemli ve adından söz edilen projeleri hayata geçirmiştir. 

Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya idealleriyle Türk siyasetine farklı bir anlayış getirmiştir. Her fani gibi Erbakan Hoca da vefat etti; ama bıraktığı dava aynen devam etmektedir. 

Onun örnek şahsiyetini anlatmak, ülkemiz ve İslâm âlemi için yaptıklarını dile getirmek elbette kolay değildir. Erbakan Hoca iz bırakarak bu dünyadan geçen, unutulmayan, özlenen, tarihe yön veren ve hayırla yâd edilen bir liderdir. Mekânı cennet olsun. Allah ondan razı olsun..”

Demokrasi Meydanındaki resim sergisini CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar ile siyasiler ve vatandaşlar gezdi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com