Ana sayfa » Güncel » “BİR TARAF KAZANIRKEN, DİĞER TARAF YOKSULLAŞMAMALI, ÖNCE HAKÇA PAYLAŞIM..”

“BİR TARAF KAZANIRKEN, DİĞER TARAF YOKSULLAŞMAMALI, ÖNCE HAKÇA PAYLAŞIM..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-EYT Derneği İller Koordinatörü Alper Özüpak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hakça paylaşım önce işçi ücretlerinden geçmektedir” ifadeesinde bulundu. Özüpak şu ifadlerde bulundu;

“İşçi emekçi üretimdeki gücünü kullanmayı bilmelidir. İşçinin daha üretken olabilmesi için ücretlerinde yaşanabilir bir maaş oranı ile hayata baglamayı bilmeliyiz.

Üretimdeki artış işçinin emekçinin omuzlarında olduğuna göre önce adil paylaşımla işçinin hak ettiği verilmelidir. Adil olmayan ücretler, mutsuz ve umutsuz insanları çoğaltmakta ve üretimdeki verimliliği düşürmektedir.

Büyüyen ekonomi ancak işçi ile birlikte paylaşılarak artırılabilir. Bir taraf kazanırken diğer taraf yoksullaşıyorsa bu üretimde de gelişme yaşanmamaktadır.

Hakça paylaşım önce işçi ücretlerinden geçmektedir. Sonra üretim ve ortak paydaşların yükselmesiyle ülke ekonomisi daha da gelişecektir.

Önce işçiye hak ettiği ücretler ve geçim şartlarının iyleştirildiği ortam oluşmalıdır. İyileştirilmeyen ücretler mutsuz ve umutsuz toplum yaratmaya devam edecektir.

Önce hakça paylaşım..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com