Ana sayfa » Güncel » BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ’DEN ELAZIĞ’LI DEPREMZEDELERE İKİNCİ ZİYARET..

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ’DEN ELAZIĞ’LI DEPREMZEDELERE İKİNCİ ZİYARET..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Elazığ’da deprem bölgesine ikinci ziyaretini gerçekleştiren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, çadır kentlerde yaşayan depremzedelerin banyo ve kişisel bakım ihtiyaçlarını gideren Çiğli Belediyesi ekibini ziyaret etti.

Gümrükçü’ye Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan ve Çiğli Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Avdan da eşlik etti. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 14 gündür deprem bölgesinde depremzedelerin banyo ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayan belediye ekibini ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Tülin Koç’un koordinatörlüğünde hizmetleri yürüten ve 14 günde yaklaşık bin 600 kişinin banyo ve kişisel bakım ihtiyacını gideren ekibin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Gümrükçü, vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılandı. Depremzedeler verilen hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini Gümrükçü’ye ilettiler.

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ’

Çiğli Belediyesi olarak bu zorlu süreçte depremzedelerin yanlarında olmaya çalıştıklarını belirten Utku Gümrükçü şöyle konuştu: “Deprem bölgesinde vatandaşlarımız zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Burada hava çok soğuk. Elazığlı vatandaşlarımızın banyo ve kişisel bakım ihtiyaçlarını burada gidermeleri bulundukları koşullar çerçevesinde oldukça güç.

Başta banyo gibi temel bir ihtiyacı giderecek imkanlar pek yok. Bizler de bu nedenle yanlarında olmak istedik. Bölgeye ilk geldiğimizde kişisel bakımın sorun olduğunu gördük ve ekibimizi buraya yönlendirdik. Duş ve kişisel bakım konusunda insanlar dışarı çıkıp güvenli mekanlar da bulamadıkları için bizim çalışmalara çok ilgi duydular.

Özellikle çocukların banyosu konusunda ciddi bir çalışma gerçekleştirildi. Buradaki ekibimiz, depremzedelere önemli bir hizmet sunuyor. İnsanlarımızın yüzündeki memnuniyet bizleri motive ediyor. Pertek Belediye Başkanımız Ruhan Alan da iki gündür burada vatandaşlarımızın yanında..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com