Ana sayfa » Siyaset » CHP ALİAĞA İLÇE KONGRESİ DEVAM EDİYOR, İŞTE LİSTELER..

CHP ALİAĞA İLÇE KONGRESİ DEVAM EDİYOR, İŞTE LİSTELER..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aliağa’da Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen ilçe kongresinde mevcut başkan İlhan Aktaş aday olmadı. Kongrede ilçe eski başkanlarından Özlem Şan Oğuzhan ve Saim Yurdakul ilçe başkanı olabilmek için yarışıyor.

Kongrenin Divan Başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır yapıyor.

Kongreye CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat,  İl Başkan Yardımcıları Adnan Alabay, Çetin Özdemir, İlçe eski Başkanı Özcan Durmaz, Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz, İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, Oda Başkanları, Meclis Üyeleri, delegeler ve çok sayıda partili katılıyor.

CHP İzmir Milletvekili Sındır kongrede yaptığı konuşmada, “CHP kongrelerini sadece örgüt kadrolarımızın belirlendiği seçimler olarak göremeyiz. CHP kongreleri Memleket meselelerinin görüşüldüğü, tartışıldığı; çözüm önerilerinin ortaya konduğu toplantılardır.

Bugün buradan ne sonuç çıkarsa çıksın kırgınlıklara küskünlüklere yer vermeden başta Aliağa ilçemiz olmak üzere, ilimizde ve tüm Türkiye’de partimizi iktidara taşıyacak politikaları ortaya koyuyoruz. Aliağa’da yapılan AKP’nin son danışma kurulu toplantısında İl Başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin de yapılacağını ifade etmiş.

Bir işin temeli atılıyorsa ihalesinin yapılmış olması gerekmez mi? İhale yapılmadan temel nasıl atılır? 19 Mart 2019 günü temeli atılan meslek hastalıkları hastanesine bugüne kadar bir çivi bile çakılmadı. Hastaneye bir ihtiyaç var ise yapılmasına itirazımız olamaz tabii ki ancak ortada bu hastaneyi yapacak şirket yok, ihale yok, imar yok, bir tek gösteriş var.

Burada yapılan iş tamamen aldatmaca, yalan, dolan, düzmece ve usulsüzlüklerle dolu bir iş. Görev ihmali, kamu kaynaklarının israf edilmesi, kamu zararı yaratılması ve daha nice usulsüzlük ararsanız var.

Sayın Sürekli 31 Mart seçimleri öncesinde kamunun kurumlarını da alet ederek bir reklam yaptınız. Aliağa’da yapılan işin şehir hastaneleri soygun düzeninden hiçbir farkı yok. Hastane için tahsis edilen arazinin şu an da zeytinli tarla vasfında. Aliağa’ya yapmak istediğiniz Meslek Hastalıkları Hastanesi bahane bu işin rantı sizin için şahane.

Seçim arifesinde yaptığınız bu işlerin hesabını Aliağa halkı elbet soracak. Yapılması planlanan hastanenin bölgedeki imar rantının bir parçası olup olmadığının peşini bırakmayacağız. Aklımızla alay edemezsiniz burada toprak tesviye edilip düzeltip üstüne yüzeysel bir beton dökmüşler.

Hastane temeli dedikleri bu betonun üstüne ancak olsa olsa bir baraka konulabilir. TBMM’de yazılı soru önergesi verdiğim ancak yanıtını hal alamadığım bu rant projesinin peşini bırakmayacağız.” dedi.

Kongrede sandık maratonu öncesinde iki adayın listeleri de belli oldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com