Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI..

ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediye Meclisi 2020 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde yapılan ocak ayı olağan meclis toplantısında başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporlar tek tek oylandı.

Belediye meclis salonundaki yılın ilk toplantısı 3 Aralık 2019 tarihli meclis tutanağının okunup oylanması ile meclis üyeleri Gülten Taşbaş ve Sedat Sarı’nın Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyeliğinden istifa ederek İyi Parti meclis üyesi olarak görevlerini ifa etmelerine ilişkin bilgilendirmenin yapılmasıyla başladı. Ardından ise başkanlıktan gelen önergelerin oylanmasına geçildi.

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında meclis üyelerinin oylamasına sunulan; 1-2-3-4-9-12-14-17-18-19-21 ve 22.maddeler oy birliği ile kabul edildi. 6-7-8-13-15-16 ve 23.maddeler oy çokluğu ile kabul edildi. 24.madde oy çokluğu ile reddedilirken 5.madde oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ..

2020 yılının ilk meclis toplantısında denetim komisyonunda görev yapacak olan meclis üyeleri de gizli oylama yöntemi ile belirlendi. Buna göre 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonuna; Burhan Kızıl, İbrahim Halil Özer, Yasin Çıvlan, Berkay Aktaş ve Hakan Turan seçildi.

2020 yılında belediye başkanı ve meclis üyelerine oturum başına ödenecek olan huzur hakkı ücretinin belirlenmesi ve yıl içinde olabilecek artışların yansıtılması hususlarının görüşüldüğü 4.madde, meclis üyelerine oturum başına belediye başkan ödeneğinin günlük brüt tutarının 1/3 oranında ücret ödenmesi şeklinde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisinin 2020 yılında her ayın ilk haftasında yapılacak olan toplantı günü ve saati ile mutat toplantı yeri ve bir aylık tatil ayının belirlenmesi hususlarının görüşüldüğü 2.madde; meclis toplantılarının her ayın ilk haftası salı günü saat 18.00’de meclis salonunda yapılması şeklinde oy birliği ile kabul edildi.

2020 yılında meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydedilmesi ve belediye internet sitesi üzerinden canlı yayınlanması hususlarının görüşüldüğü 3.madde oy birliği ile kabul edildi.

Zabıta Memurlarına 2020 yılında ödenecek olan aylık maktu mesai ücretinin 744 TL olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verildi. Başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesinin ardından oylamaya sunulan ve 11 maddeden oluşan komisyon raporlarının tamamı komisyonlardan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi ocak ayı olağan meclisi bir sonraki meclisin toplantısının 4 Şubat 2020 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2021 | Kuzeyegehaber.com